Wordpress

WooCommerce Nedir? Nasıl Kurulur?

Bir e-Ticaret mağazası oluşturmak istediğinizde, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı seçeneğiniz olacaktır. En iyi seçeneklerden biri WooCommerce.

WooCommerce, diğer e-Ticaret platformlarıyla karşılaştırıldığında dünya çapında ilk 1 milyon sitedeki e-Ticaret mağazalarının %25’inden fazlasına güç veriyor. Esnek ve yeni başlayanlar için uygun olduğu için bu sayılar artmaya devam ediyor.

WooCommerce Nedir?

WooCommerce eklentisi, WordPress kullanarak bir çevrimiçi mağaza oluşturmanıza yardımcı olur. Temel WordPress işletim sistemini alır ve onu tamamen işleyen bir e-Ticaret mağazasına dönüştürür.

WooCommerce, web sitenizde herhangi bir ürün ve hizmeti satmayı kolay ve uygun fiyatlı hale getirir. Dijital ve fiziksel ürünler satmanıza, güvenli ödemeler almanıza, envanteri yönetmenize ve tüm vergilerinizi otomatik olarak sıralamanıza olanak tanır.

En önemlisi, Wordpress.com’un sahibi Automattic adlı aynı şirket olduğu için WooCommerce, WordPress ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

WooCommerce Güvenli mi?

Cevap Evet! Görünüşe göre WooCommerce, kullanımı kolay ve güvenli bir e-Ticaret çözümü düşünülerek tasarlandı. Bu nedenle kullanıcıları korumak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına şüphe yok.

Neden E-ticaret Siteniz İçin WooCommerce’ı Seçmelisiniz?

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda e-ticaret eklentisi var, öyleyse neden WooCommerce’i seçmelisiniz?

Basitçe söylemek gerekirse, WooCommerce, WordPress site sahiplerine benzersiz uyumluluk, esneklik ve kullanım kolaylığı sunar.

Ancak, WooCommerce’in avantajlarına biraz daha derine inelim. İşte çevrimiçi mağazanız için WooCommerce kullanmak için 7 neden.

1. WooCommerce Fiyatlandırması

Yeni bir perakendeci bir platform seçerken, fiyat muhtemelen önemli bir faktör olacaktır. E-ticaret uygulamaları ücretsizden yıllık binlerce dolara kadar değişir. Ancak fiyattaki bu fark mutlaka uygulamanın kapasitesiyle ilgili değildir. Bu nedenle, vurguladığımız WooCommerce’i seçmenin ilk nedeni, kullanımının ücretsiz olmasıdır.

2. WooCommerce Modülerdir

WooCommerce’in ne olduğunu gerçekten anlamak için modüler çerçevesini incelemeliyiz.

WooCommerce kullanan perakendeciler bu modülerlikten iki kez yararlanır: Binlerce WordPress eklentisine ve temasına ve ayrıca yalnızca WooCommerce için oluşturulmuş yüzlerce e-ticarete özel uzantıya erişebilirler.

Bu eklentiler, nakliye, ödemeler, ürünlerin nasıl işlendiği ve daha fazlası ile ilgili işlevleri genişletebilir. WooCommerce geliştiricileri, mağazalarını kullanırken birkaç ek eklenti geliştirdi ve önerdi.

WooCommerce kullanan perakendeciler bu modülerlikten iki kez yararlanır: Binlerce WordPress eklentisine ve temasına ve ayrıca yalnızca WooCommerce için oluşturulmuş yüzlerce e-ticarete özel uzantıya erişebilirler.

3. WooCommerce WordPress’tir

WordPress ve WooCommerce eklentisi arasındaki bağlantı aslında WooCommerce’in bir avantajıdır. WordPress, çok esnek ve işlevsel olduğu için oldukça popülerdir.

Milyonlarca işletme, siteleri için en iyi temeli sağladığı için WordPress kullanmayı seçiyor. Hızlı, güvenli ve kullanımı kolaydır.

Mevcut WordPress temalarınız ve WooCommerce temalarınız arasındaki uyumluluk, çok sorunsuz bir entegrasyon sağlayacaktır.

4. WooCommerce Her Şeyi Satmak İçin Kullanılabilir

WooCommerce inanılmaz derecede esnektir. Gerçek şu ki, ürünleri satmak için bir web sitesi yapabilirsiniz  ve bu hemen hemen her şey anlamına gelir.

İster WooCommerce stoksuz satış yoluyla ister dijital ürünler yaratarak bir şeyler satmak istiyorsanız, bunu WooCommerce ile yapabilirsiniz.

5. Güçlü Bir Analitiğe Sahiptir

Yerleşik analitik, başka bir WooCommerce avantajıdır. Çünkü müşterileriniz ve mağazanız ve ürünleriyle etkileşim biçimleri hakkında ne kadar çok şey bilirseniz o kadar iyidir.

Örneğin, müşterileriniz hakkında çok şey öğrenmek için satış verilerinizi kullanabilirsiniz. Daha fazla satış yapmak için nasıl müşteri profilleri oluşturacağınızı bile öğrenebilirsiniz.

6. WooCommerce İşinizle Birlikte Büyür

Şu anda yeni başlıyor olabilirsiniz. Ancak yakında mağazanız büyüyecek. Bir e-ticaret büyüme stratejisine ihtiyacınız olacak.

WooCommerce’in faydalarından biri, en küçüğünden en büyüğüne kadar değişen mağazaları desteklemesidir. Birkaç üründen binlerce ürüne ve günde bir avuç müşteriden saniyede yüzlerce müşteriye kadar ölçeklenebilir. WooCommerce web siteniz büyüdükçe, çevrimiçi mağazanızın işlevselliği de büyüyebilir.

7. WooCommerce Hızlıdır

WordPress ve WooCommerce, her büyüklükteki çevrimiçi mağaza için hızlı ve duyarlı bir e-ticaret deneyimi sağlayabilir. Bu, WooCommerce’in önemli bir avantajıdır.

Performansı özellikle optimize edilmiş WooCommerce barındırma ile birleştirerek WooCommerce mağazanızı hızlandırabilirsiniz.

WooCommerce Nasıl Kurulur?

Doğal olarak, WooCommerce eklentisini yükleyip etkinleştirerek başlamanız gerekecek . Bunu yeni veya mevcut bir WordPress sitesinde yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımlarda, eklentiyi kurma ve ayarlarını yapılandırma sürecinde size yol göstereceğim.

WooCommerce eklentisini kurmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. WordPress sitenize erişin ve Eklentiler > Yeni Ekle’ye gidin .
  2. Arama çubuğunu kullanarak “woocommerce” öğesini bulun ve doğru eklentiyi bulduğunuzda Şimdi Kur’a tıklayın. Ardından, Etkinleştir düğmesine tıklayın.
  3. Kurulum sihirbazına erişin. Adres bilgilerinizi, para biriminizi ve ne tür ürünler satmayı planladağınızı seçiniz.
  4. Ödeme işlemcileriniz seçin.
  5.  Gönderim seçenekleriniz yapılandırın. Burada, müşterilerden nakliye için ne kadar ücret alınacağına karar verebilirsiniz.
  6. Kurulum işlemini tamamlayın.

WooCommerce ile Kullanmak İçin En İyi WordPress Temaları

1. Astra WooCommerce Teması

Astra WooCommerce Teması, hızlı ve hafif bir WordPress e-Ticaret temasıdır. Satışlarınızı artırmak için WooCommerce web siteleri için özel olarak oluşturulmuştur. Bu tema son derece esnektir ve tek bir kod satırı yazmadan kolayca özelleştirilebilir.

2. OceanWP

OceanWP ücretsiz bir çok amaçlı WordPress temasıdır. Anında bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için 1 tıklama demo içerik içe aktarıcıyla içe aktarabileceğiniz birkaç WooCommerce sitesiyle birlikte gelir.

3. Neve

Neve, mobil ve masaüstünde harika görünen çok yönlü bir temadır. Doğrudan Özelleştirici’de tonlarca düzen seçeneği elde edersiniz, bu nedenle her türlü çevrimiçi mağazaya uyum sağlamak çok kolaydır.

WooCommerce Booster, mağaza sayfalarınızın görünümünü kontrol etmeniz için size ekstra ayarlar sunar. Daha da iyisi, Neve hızla yüklenir ve çoğu sayfa oluşturucuyla çalışır.

Sonuç

Özetle, esnek ve güvenilir bir e-Ticaret mağazası oluşturmak istiyorsanız, WooCommerce en iyi seçeneğinizdir. Birçok önde gelen web sitesine güç sağlayan açık kaynaklı WordPress yazılımı tarafından desteklenmektedir.

WooCommerce hızlı, güçlü ve çoğu özellik ücretsizdir. İsteğe bağlı olarak premium veya üçüncü taraf eklentilerle gücünü artırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

WooCommerce Neden En İyi E-Ticaret Platformu?

WooCommerce, esnekliği ve kullanım kolaylığı nedeniyle en iyi e-ticaret platformudur. WooCommerce'in açık kaynak olması nedeniyle özelleştirmeler sonsuzdur. WooCommerce ile ürün bilgilerini kolayca güncelleyin ve envanter yönetimi, teslimat güncellemeleri ve nakliye entegrasyonları gibi kullanışlı özelliklere sahip olun.

WooCommerce ve E-ticaret Arasındaki Fark Nedir?

WooCommerce, WordPress web sitelerinde bir şeyler satmak için ücretsiz bir platformdur , e-ticaret ise çevrimiçi olarak gerçekleşen mal ve hizmetlerin alım satımını ifade eder . WooCommerce, birçok özelleştirme ve özelliğe sahip en iyi e-ticaret platformudur.

WooCommerce ve WordPress Arasındaki Fark Nedir?

WordPress bir İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). WooCommerce, WordPress ile çalışan bir e-ticaret eklentisidir. WooCommerce, WordPress web sitenizi ürün satabileceğiniz bir çevrimiçi mağazaya dönüştürür. Her ikisi de ücretsiz ve kullanımı kolaydır.

WooCommerce E-Ticaret İçin İyi mi?

WooCommerce iyi bir e-ticaret platformudur . Aslında, en popüler e-ticaret platformudur ve yaygın olarak kullanılmaktadır. WooCommerce ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Diğer birçok e-ticaret avantajına ek olarak sınırsız özelleştirme ve güçlü SEO değeri sağlar.

WooCommerce'i Ücretsiz Kullanabilir miyim?

WooCommerce'in kullanımı ücretsizdir. WordPress üzerine inşa edilmiş, açık kaynaklı bir çözümdür.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu