SEO ve Dijital Pazarlama Hizmetleri

SEO Danışmanlığı

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) danışmanlığı son zamanlarda çok popüler hale geldi ve bunun iyi sebepleri var.

İnternetin hızlı büyümesi ile birlikte bir SEO danışmanlığı ve stratejisi ile web sitenize gelen organik trafiğin artması kaçınılmaz hale geldi.

İyi bir SEO stratejisi, rakiplerinizi anlamanıza ve başarılı olmak için hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi göstermenize yardımcı olur.

Bir işletme sahibi olarak kendinize şu soruları soruyor olabilirsiniz;

 • SEO Danışmanlığı Nedir?
 • Bir SEO Danışmanı Ne Yapar?
 • Web Sitem İçin Bir SEO Uzmanı İle Çalışmam Gerekiyor mu?

Tüm bu sorular geçerlidir ve bu makalede onlara bakacağız, ancak öncelikle bir SEO Danışmanına ihtiyacınız varsa, o zaman Levent Demirbaş olarak size yardımcı olabilirim.

SEO, “arama motoru optimizasyonu” nun kısa şeklidir. Bir web sitesinin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü iyileştirme sürecidir. 
 
Sayfalarınızın arama sonuçlarında ne kadar görünürlüğü olursa, potansiyel ve mevcut müşterilerin dikkatini işletmenize çekme olasılığınız o kadar artar.
 
SEO, bir pazarlamacının arama sonuçlarındaki yerleşimler için ödeme yaptığı ücretli arama kampanyalarından farklıdır.
 
Stratejik SEO danışmanlık hizmetleri, sitenize arama sonuçlarında rekabet avantajı sağlar. 
 
Siteniz için etkili bir şekilde çalışacak ve ihtiyaçlarınız ve bütçeniz etrafında dönecek özelleştirilmiş. SEO paketleri oluşturmak için sayfa içi optimizasyon. bağlantı kurma stratejisi ve rakipleriniz gibi yönlere bakarlar.

Bir SEO Danışmanı Ne Yapar?

Tıpkı hayattaki başka bir ihtiyaç için profesyonel yardım alacağınız gibi. Bir SEO danışmanı da bir müşterinin genel SEO stratejisini planlamaktan, uygulamaktan ve yönetmekten sorumludur.

Bir SEO danışmanının işletmeniz için yaptıkları, yalnızca şirketinizin ihtiyaçlarına göre özelleştirilir. Bu nedenle, danışman uzmanlarınızın çözmesini istediğiniz ihtiyaçları kesin ve net bir şekilde yazmanız çok önemlidir.

Sitenizde yaptığınız diğer her şey dahil olmak üzere profesyonel bir SEO danışmanı veya firması alanında deneyimli olmalıdır.

SEO, birçok kişinin düşündüğü gibi yalnızca site dışı bir strateji değildir. Başka herhangi bir taktik uygulanmadan önce sitenizde yapılması gereken birçok başka şey vardır.

Web sitenizin iyi sıralanması için “arama motoru dostu” olması gerekir ve SEO danışmanınız size buna göre tavsiyelerde bulunabilmelidir. Buna daha derinlemesine bakalım.

Sayfa İçi SEO

Sayfa içi SEO, sitenizde yaptığınız her şeyi içerir. Bağlantı kurma ve sosyal sinyallere odaklanmanın yanı sıra, web sitenizin arama motoru dostu olduğundan emin olmalısınız.

Danışmanınız size şu konularda yardımcı olabilir;

 • Doğru başlığı, açıklamayı ve meta etiketleri alın ve bunların tamamen optimize edildiğinden emin olun.
 • Arama motorları için kaliteli içerik oluşturmanıza yardımcı olur.
 • Anahtar kelime stratejisi.
 • LSI(Gizli Semantik İndeksleme).
 • Site yapılandırması.
 • Site hızını izleme.
 • Sitenizin mobil uyumlu olduğundan emin olmak.
 • Yapılandırılmış veri/şema işaretleme vb.

Site Dışı SEO

Bu, danışmanınızın size ne yapmanıza yardım etmesi gerektiğine dair bir yön vermesi gerektiğinin kısa bir özetidir:

 • Bağlantı Kurma.
 • Sosyal Medya Yönetimi.
 • İçerik Pazarlaması ve Çok Daha Fazlası.

Bir SEO Danışmanı İle Çalışmanın Faydaları

Çevrimiçi içerik oyununuzda birinci sınıfa ulaşmak istiyorsanız, sorunuzun cevabı bir SEO danışmanı tutmaktır. İçeriğinizden gerçek faydayı elde etmek ancak doğru danışmana sahip olduğunuzda mümkün olacaktır.

SEO uzmanları, göz ardı ediyor olabileceğiniz site büyümesinin en hayati yönlerini vurgular. Bir SEO danışmanı ile çalışmanın bazı faydalarına göz atalım.

1. Zaman Kazandırır

İş hayatında para ve zaman değerli varlıklardır. SEO yöntemlerini kendiniz öğrenebilirsiniz, ancak işi sizin yerinize yapması için bir uzman tutmakla karşılaştırıldığında bu daha fazla zaman alacaktır.

Bir SEO danışmanı, görevleri profesyonelce halledecek ve zamandan tasarruf ederken mükemmel sonuçlar verecektir.

2. Paradan Ve Kaynaklardan Tasarruf Edin

Araçlar, çevrimiçi site sahipleri için harika kaynaklardır. Ancak bunları iyi çalıştırmadan istediğiniz sonuçları elde edemezsiniz.

Bu araçlar, görevlerin yalnızca yarısını gerçekleştirmelerine rağmen harikadır. Diğer kritik konuların yürütülmesi için bir SEO uzmanına ihtiyaç duyulacaktır.

Bir danışmana yatırım yapmak, web sitenizin performansını artırmak için doğru stratejileri kullanmaya yol açacaktır.

3. Daha Iyi Sonuçlar

 

Bir SEO danışmanının sahip olabileceği yılların deneyimi ile mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bir SEO uzmanı, SEO uygulamaları hakkında çok fazla bilgiye sahip oldukları için herhangi bir görevi hızlı bir şekilde üstlenebilir. Pek çok avantajın yanı sıra, bir SEO danışmanı işe almak, bağlantı kurma sürecinde eğitilir. Ne kadar kaliteli geri bağlantı olursa , siteniz o kadar iyi sıralanır.

Bir SEO danışmanının sahip olabileceği yılların deneyimi ile mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir SEO uzmanı, SEO uygulamaları hakkında çok fazla bilgiye sahip oldukları için herhangi bir görevi hızlı bir şekilde üstlenebilir.

Pek çok avantajın yanı sıra, bir SEO danışmanı işe almak, bağlantı kurma sürecinde eğitilir. Ne kadar kaliteli geri bağlantı olursa , siteniz o kadar iyi sıralanır.

4. İlişki Kurmada Yardımcı Olur

Bir SEO danışmanı ile çalışmak birçok açıdan faydalıdır. Bunu yaparak, işinizle ilgili daha önce bilmediğiniz birçok faktörü keşfetmenize yardımcı olan güçlü bir ekip geliştiriyorsunuz.

Ayrıca fikir üretmek ve üzerinde çalışmak bir birlik duygusu ve ekip çalışması oluşturur ve işinizin günlük işlerinde iletişimi artırırken sorunları etkili bir şekilde çözmenize yardımcı olur.

5. Gelişmiş SEO Teknikleri İle Çalışın

SEO dünyasında işler hızla değişiyor ve artan rekabetle alakalı olmak istiyorsanız oyununuzun zirvesinde kalmalısınız.

Bir SEO uzmanıyla çalışmak, mevcut SEO trendlerine uygun olarak en son SEO tekniklerini kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır.

Diğer Avantajlar Şunları İçerir

 • İyi miktarda çevrimiçi trafiği güvence altına alın.
 • Web sitesi bakımı.
 • Profesyonel bir görüş.
 • Yatırım getirisi.

Sonuç

SEO danışmanlık hizmetleri, web sitenize arama sonuçlarında rekabet avantajı sağlar.

Sayfa içi optimizasyon, bağlantı geliştirme stratejisi ve rekabet analizi gibi stratejiler, danışmanlık firmanıza ihtiyaçlarınızı karşılamak için özelleştirebilecekleri SEO paketi hakkında bir fikir verecektir.

Bir SEO danışmanlık firması tutmayı düşünüyorsanız, benimle Levent Demirbaş’la konuşun.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu