SEO ve Dijital Pazarlama Hizmetleri

Wordpress Web Tasarım

Php dilinde yazılmış olan ve web sitesi hazırlamaya yarayan içerik yönetim sistemine wordpress nedir. Yönetim paneline sahip olması, ücretsiz sunulması ve kolay tasarım yapılması nedeniyle günümüzde internet ortamında bulunan web sitelerinin büyük bölümü bu sistemi kullanır. Wordpress aynı zamanda kullanıcı dostu olması ve pek çok kişinin kolayca kullanabilmesi nedeniyle tercih edilir.

Wordpress Uzmanı İle Web Tasarım Hizmetleri?

Wordpress içerik yönetim sisteminin kullanılması kolaydır. Ancak ilk defa web sitesi tasarlanacaksa çok sayıda detayın düşünülmesi ve ihtiyacı karşılayacak özellikteki sitenin hazırlanması gerekir.

Bu konuda başarılı olunabileceği gibi başarısız olunmaması da mümkündür. Bu nedenle web tasarım için wordpress uzmanı ile çalışmak kısa süre içerisinde yüksek performanslı ve ihtiyaca uygun web sitesinin hazırlanması sağlanır.

Wordpress uzmanından yararlanarak pek çok web tasarım hizmetinin alınması mümkündür. Bu hizmetler arasında kurumsal veya kişisel web siteleri yer alır. Ayrıca uzmana tasarım için istenilen özellikler belirtilerek uygun web sitenin hazırlanması sağlanır. Hazırlanan sitelerin en önemli özelliği ise SEO uyumlu olmalarıdır.

Wordpress Uzmanı

İşletmeniz veya markanızı yansıtacak web sitesini sizin yerine tasarlayan ve kullanıma hazır hale getiren kişilere wordpress uzmanı denir. Wordpress uzmanı markanı ve işletmenizin tüm detaylarını öğrenir.

Edindiği bilgileri dikkate alarak rakiplerle mücadele edebilecek özellikteki web sitesinin hazırlanmasını sağlar. Sitenin tasarım aşamasında özgünlük ve sektöre uygunluk esas alınır. Böylelikle hedef kitleye ulaşma kolaylığı da yaşanır. Özellikle deneyimli bir wordpress uzmanı ile çalıştığınızda %100 memnuniyet hissedeceğiniz bir web sitesine sahip olursunuz.

Wordpress Özel Tasarım

Wordpress içerik yönetim sistemi kullanılarak hazırlanacak web sitelerinde özel tasarım ihtiyacı doğabilir. Bunun nedeni Wordpress bünyesinde bulunan hazır temaların ihtiyaç duyulan siteye uygun olmamasıdır. Bu durumda Wordpress için özel tasarım yapılarak sitenin markaya veya işletmeye uygun hale getirilmesi sağlanır.

Özel tasarımlı web sitesinin hazırlanması için deneyimli web tasarımcılar çalışır. Böylelikle hem işletmeye uygun hem de SEO dostu sitenin hazırlanması sağlanır. Özel tasarımda renk tercihi, görsel öğe tercihi ve efektler özenle seçildikten sonra kullanılır. Bu aşamada tasarım programları kullanılarak profesyonelce çalışılır.

Wordpress Ui-Ux Tasarım

Web sitelerinin kullanıcıya hitap etmesi önemlidir. Bu nedenle kullanıcıların istekleri ve tercihlerinin dikkate alınması gerekir. Bunun için Wordpress siteleri hazırlanırken UX tasarımına önem verilir. Böylelikle kullanıcı deneyimini maksimum seviyeye çıkaracak siteler hazırlanır.

Uİ tasarım ise web sitesinin kullanıcıya hitap edecek öğeleri barındırmasını kapsar. Menüler, butonlar, sitenin rengi ve logosu gibi detaylarda odak kullanıcı olur.

Wordpress uzmanı tarafından uygulanan UX-UI tasarımı sayesinde ziyaretçinin sitede uzun süre kalması ve siteden yararlanma oranı artar. Böylelikle daha kolay geri dönüşler alınmış olur.

Wordpress Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

Kurumsal firmalar standart temaların web sitelerinde bulunmasını istemezler. Bunun nedeni farklarını ortaya koymayı tercih etmeleri ve sıradanlıktan uzak durmalarıdır. Bu nedenle wordpress uzmanı tarafından kurumsal web site tasarımları yapılır.

Kurumsal web siteleri hazırlanırken müşterilerin istekleri dinlenir. Bu işlemin ardından planlama yapılarak kurumsal değere sahip siteler hazırlanır. Bunun için renk, menü ve site içeriğinde müşteri talepleri önemlidir.

Wordpress Sitenin Avantajları

Web sitelerinin hazırlanması için geliştirilmiş çok sayıda web yazılım dili ve içerik yönetim sistemi vardır. Wordpress bu yazılım dilleri ve içerik yönetim sistemleri içinde kullanıcılar için sağladığı avantajlar nedeniyle öne çıkar.

Wordpress sitenin avantajları şunlardır;

 • Kolay kuruluma sahiptir.
 • Kullanımı kolaydır.
 • Yönetim paneline sahiptir.
 • Arama motorlarına uyumludur.
 • Eklenti bakımından zengindir.
 • Türkçe dil seçeneğine sahip yönetim paneli bulunur.
 • SEO uyumludur.
 • Tema seçeneği fazladır.
 • Mobil uyumludur.
 • Kullanıcı dostudur.
 • Entegrasyon oranı yüksektir.

Bunun dışında kod yazımına ihtiyaç duyulmadığı için kısa sürede hazırlanarak kullanılmaya başlanır. Ayrıca sitede yer alan beğenilmeyen menü veya içerikler yönetim paneli kullanılarak değiştirilebilir.

Wordpress Wocommerce E-Ticaret Sitesi Tasarımı

Online satışların artması e-ticaret sitelerine ihtiyaç duyulmasını sağlamıştır. Wordpress yapısıyla hazırlanan sitelerinde e-ticaret sitesi özelliğine sahip olması mümkündür. Bunun için wocommerce eklentisinden yararlanılır.

Wocommerce eklentisi kullanılarak hazırlanan wordpress sitelerinde e-ticaret yapılır. Bu eklenti kullanılarak ürün ekleme, vergi hesaplama, kargo kullanımı ve stok kontrolü gibi işlemler yapılır. Böylelikle çevrimiçi mağaza sahibi olunarak büyüme sağlanabilir.

Wordpress Web Tasarım Kimlere Hitap Ediyor?

Wordpress kullanılarak yapılan web tasarımın hitap ettiği kitle geniş olarak ifade edilebilir. Bunda ücretsiz kullanılabilmesi ve işlevsel kullanıma sahip olması etkilidir.

Wordpress web tasarım blog yazarlarına, e-ticaret yapmak isteyenlere, işletmelere (küçük-orta), ajanslara, kurumsal firmalara ve freelance çalışan kişilere hitap eder.

Wordpress Kurumsal Site Ve E-Ticaret Sitesi

Web siteniz yoksa wordpress uzmanı ile çalışarak ihtiyaç duyduğunuz siteye kolay şekilde sahip olabilirsiniz. Kurumsal site kullanmak istiyorsanız sitenizde bulunmasını istediğiniz özellikler öğrenilir. Ayrıca sektörünüz, ürünleriniz ve şirket geçmişiniz gibi konularda araştırma yapılır.

Bu araştırmalar sonucunda kurumsal niteliği yüksek web sitesinin hazırlanması sağlanır. E-ticaret sitesi sahibi olmak istiyorsanız e-ticaret dünyası için popüler özelliklere sahip tema ve içeriklere sahip siteniz hazırlanır. Ürün ve stok yönetimi gibi detaylar özenle belirlenir. Her iki site türünün hazırlanmasına SEO uyumluluğa önem verilir.

Böylelikle arama motorlarında görülecek sitelerin hazırlanması sağlanır. Ayrıca siteler için gerekli analizler yapılır. Hazırlanan tüm siteler için SSL sertifikası tercih edilir. Siteler için özel tasarım tercihiniz varsa işletmenize uygun olacak sitenin tasarlanması ekibimizce sağlanır.

Wordpress Yazılım Hizmetleri

Web site ihtiyaçlarını karşılamak için wordpress yazılım hizmetleri profesyonel şekilde verilir. Hizmet sunumunda ilk olarak müşteri talebi dinlenir ve talepler doğrultusunda planlama yapılır. Planlama işlemi tamamlandıktan sonra hazırlanacak web sitesi için örnek taslak hazırlanır.

Web sitesi taslağında menüler, içerikleri, logolar ve butonlar gibi detaylara yer verilir. Ayrıca renk, tema veya görsel öğeler taslakta belirli ölçüde yer alır. Hazırlanan taslağa müşterinin onay vermesinin ardından kodlama aşamasına geçilir.

Kodlama yapıldıktan sonra hazırlanan web sitesi kullanım açısından test ve analize tabi tutular. Tüm testler başarılı şekilde tamamlandığında hazırlanan sitenin teslim edilmesi sağlanır.

Wordpress İle Ne Tür Projeler Yapılır?

Tercih edeceğiniz wordpress uzmanının deneyimine bağlı olarak yapılabilecek projelerin sayısı artar. Wordpress kullanımı ile hazırlanabilecek projelerden bazılarını şunlar oluşturur; blog siteleri, e-ticaret siteleri, işletme siteleri, seyahat siteleri, kurumsal siteler, emlak siteleri, tatil siteleri ve iş ilanı siteleridir. Bunlar dışında kalan sitelerinde Wordpress yapısı ile hazırlanması mümkündür.

Neden Wordpress Uzmanı Tercih Etmeliyim?

Web siteniz için Wordpress uzmanı ile çalışmanız sizlere pek çok avantaj sağlar. İlk olarak gereksinim duyduğunuz web sitesine hızlıca kavuşabilirsiniz. Çünkü eğer wordpress deneyiminiz yoksa sitenizi hazırlamak için zaman harcamanız gerekir.

Ancak uzmanla çalışırsanız bu durum ortadan kalkar. Wordpress uzmanı bu alanda deneyim kazandığı için işletmenizin bulunduğu sektör ve hedef kitlesine uygun tasarımlarda bulunur. Böylelikle yanlış tasarım nedeniyle hedef kitlenize ulaşmayan web siteleri kullanmaktan kurtulursunuz.

Wordpress uzmanı ile çalışırsanız yüksek performans ve hıza sahip siteler sahip olursunuz. Ayrıca sitenizin her platformda uygun şekilde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Geniş tema ve eklenti kullanım avantajına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Wordpress sayesinde web sitenizde yer alacak yönetim paneli sayesinde sitenizin yönetimini kolayca yapma imkanı kazanırsınız.

Neden Sizi Tercih Etmeliyiz?

Web tasarım için Wordpress sistemini kullanan firmamızı tercih ederseniz kolayca kullanabileceğiniz ve yönetebileceğiniz web sitesine sahip olabilirsiniz. İşletmenize uygun olarak özel şekilde tasarlanan web site temasına sahip olabilirsiniz.

Ayrıca tüm isteklerinizin hazırlanan web sitesi üzerinde yer alması imkanına sahip olabilirsiniz. Firmamızı tercih ederseniz yenilikçi, müşteri memnuniyetini amaçlayan ve geliştirilebilir web sitelerine sahip olma imkanı elde edersiniz. Ayrıca bizi tercih ederseniz web sitesi hazırlama ve hazırlık sonrasında sitenin kullanımı konusunda da desteklerimizden yararlanabilirsiniz.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu