Wordpress

WordPress WhatsApp Butonu Ekleme

WordPress siteniz için kullanıcı desteği söz konusu olduğunda, hedef kitleniz için tanıdık ve erişilebilir iletişim seçenekleri sunmak önemlidir. Bu yazım da, size Join.chat’i tanıtacağım.
 
WordPress ile WhatsApp’ı entegre etmek ve mükemmel bir müşteri hizmeti sunmak için nasıl kullanabileceğinizi açıklayacağım.

Web sitenizin kullanıcılarına birinci sınıf destek sağlamak bir zorunluluktur. Ancak, özellikle uluslararası bir izleyici kitleniz varsa, onlarla bağlantı kurmak için en iyi kanalları bulmak zor olabilir. WhatsApp ve Join.chat bir çözüm sunar.
 
Bu yazım da, WhatsApp’ın faydalarını ve onu WordPress sitenize entegre etmeyi tartışacağız. Ardından, Join.chat’i kullanarak tam da bunu nasıl yapacağımızı inceleyeceğiz.

WhatsApp ve Join.chat

Bir destek kanalı olarak WhatsApp kullanışlıdır çünkü dünya çapında oldukça iyi bilinir. Ve uluslararası kullanıcı tabanınıza tek bir platformdan ulaşmanızı sağlar.

WhatsApp, mobil ve masaüstü için kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Bir destek kanalı olarak WhatsApp kullanışlıdır çünkü dünya çapında oldukça iyi bilinir. Ve uluslararası kullanıcı tabanınıza tek bir platformdan ulaşmanızı sağlar.
 
Aynı zamanda sesli ve görüntülü arama da sunar, bu da dünya çapında sesli arama yardımı sunmanıza olanak tanır. Geleneksel bir telefon hattıyla zorlu bir girişim.

Join.chat, sitenize WhatsApp iletişim düğmesi eklemenizi sağlayan bir WordPress eklentisidir.

Join.chat, sitenize WhatsApp iletişim düğmesi eklemenizi sağlayan bir WordPress eklentisidir.
Kullanıcılar bu butona tıklayarak size kolayca ulaşabilirler. Çeviriye hazırdır, Sağdan Sola (RTL) dilleri destekler ve WPML ve Polylang ile uyumludur.

Ücretsiz sürüm, WhatsApp düğmenizi ayarlamanıza ve konuşma başlatma mesajları oluşturmanıza olanak tanır.

WordPress WhatsApp Butonu Nasıl Eklenir?

Artık WhatsApp ve Join.chat’in neler yapabileceği hakkında bir fikriniz olduğuna göre, bunları nasıl kuracağınıza bir göz atalım. Aşağıda, size temel bilgileri göstermek için eklentinin birincil ayarlarını gözden geçirdik.

1. Adım: Düğme Ayarlarınızı Yapılandırın

Join.chat’i kurup etkinleştirdikten sonra, onu kurmaya başlamak için Ayarlar > Join.chat’e gidin. Öncelikle, WhatsApp düğmenizin ayarlarını yapılandırmanız gerekir.

Genel sekmesinde , WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numarasını Düğme altına ekleyin

Join.chat'i kurup etkinleştirdikten sonra, onu kurmaya başlamak için Ayarlar > Join.chat'e gidin. Öncelikle, WhatsApp düğmenizin ayarlarını yapılandırmanız gerekir.

Daha sonra ayarların geri kalanını şu şekilde değiştirebilirsiniz.
 
 • Kullanıcılar sizinle iletişime geçtiğinde alacağınız varsayılan ilk mesajı belirtin. Bu, hangi sayfadan ulaştıkları gibi bilgileri içerebilir.
 • WhatsApp düğmesi görüntüsünü ve araç ipucu metnini değiştirin
 • Düğmeyi ekranın sol veya sağ tarafına konumlandırın
Bir ziyaretçinin yeni bir sayfaya gelmesi ile WhatsApp düğmesinin görünmesi arasındaki gecikme süresini de belirleyebilirsiniz.
Bir ziyaretçinin yeni bir sayfaya gelmesi ile WhatsApp düğmesinin görünmesi arasındaki gecikme süresini de belirleyebilirsiniz.
Ek olarak, WhatsApp düğmesinin mobil cihazlarda görünüp görünmeyeceğini ve platformun masaüstü cihazlarda otomatik olarak açılıp açılmayacağını seçebilirsiniz.

2. Adım: Sohbet Pencerenizi Özelleştirin

Ardından, Harekete Geçirici Mesaj (CTA) sohbet pencerenizi özelleştirebilirsiniz. Bu, kullanıcıların WhatsApp’a yönlendirilmeden önce görecekleri küçük açılır penceredir.

Genel ayarlar sekmesinde , Sohbet Penceresine ilerleyin ve özel mesajı’nızı ekleyin.

Ardından, Harekete Geçirici Mesaj (CTA) sohbet pencerenizi özelleştirebilirsiniz. Bu, kullanıcıların WhatsApp'a yönlendirilmeden önce görecekleri küçük açılır penceredir.

Ardından, sohbet pencerenizin görünümünü aşağıdakiler dahil olmak üzere özelleştirebilirsiniz.

 • Sohbet Penceresi Düğme Metni.
 • Tema Rengi.
 • Karanlık Modun Etkinleştirilip Etkinleştirilmeyeceği.
 • Hangi Başlık Seçeneğini Tercih Edersiniz (Join.chat, WhatsApp veya özel).

Ardından, sohbet pencerenizin ne zaman görünür olmasını istediğinizi belirtin.

Ardından, sohbet pencerenizin görünümünü aşağıdakiler dahil olmak üzere özelleştirebilirsiniz.

Sohbet Penceresi Düğme Metni.
Tema Rengi.
Karanlık Modun Etkinleştirilip Etkinleştirilmeyeceği.
Hangi Başlık Seçeneğini Tercih Edersiniz (Join.chat, WhatsApp veya özel).

Bir kullanıcı, belirlediğiniz süre gecikmesi veya sayfa görüntüleme minimum süresinden önce. WhatsApp düğmenize tıklarsa, önce sohbeti görüntülemek yerine onları doğrudan WhatsApp’a götürür.
 
Aksi takdirde, burada belirttiğiniz ayarlanan süre veya sayfa görüntüleme süresinden sonra sohbet penceresi otomatik olarak açılacaktır.
 
Sohbet penceresini açmak yerine WhatsApp düğmenizin yanında bir bildirim simgesi görüntülemeyi de seçebilirsiniz.
 
Devam etmeden önce değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun.

3. Adım: WhatsApp Düğmenizin Görünürlük Seçeneklerini Ayarlayın

Join.chat genel görüntü ayarlarınızdan memnun kaldıktan sonra, Görünürlük sekmesine tıklayın.

Burada, WhatsApp düğmenizi hangi sayfalarda göstermek istediğinizi seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, her yerde görünür.

Burada, WhatsApp düğmenizi hangi sayfalarda göstermek istediğinizi seçebilirsiniz. Varsayılan olarak, her yerde görünür.
 
Buradaki optimum yapılandırma, kısmen ne tür bir site çalıştırmakta olduğunuza bağlı olacaktır. Örneğin, bir e-ticaret siteniz varsa. Alışveriş yapanların belirli ürünler hakkında kolayca soru sorabilmesi için. WhatsApp düğmenizi tekil gönderilerde ve sayfalarda görünür hale getirmenizi öneririz.
 
Ancak, okuma deneyiminden ödün vermemek için blog gönderilerindeki düğmeyi gizlemek isteyebilirsiniz. Akılda tutulması gereken en önemli şey.
 
Yardıma ihtiyacı olan kullanıcıların sizinle kolaylıkla iletişim kurabilmelerini istemenizdir. Yönlendirme isteme olasılıklarının en yüksek olduğu sayfalara düğmenizi ekleyin.
 
Yine, bu ekrandan çıkmadan önce değişikliklerinizi kaydettiğinizden emin olun.

4. Adım: Sayfaya Özgü Görüntü Ayarlarını Gerektiği Gibi Değiştirin

Yukarıdaki adımlarda yer alan ayarlar, siteniz için genel olarak geçerlidir. Bu seçeneklerden muaf tutmak istediğiniz belirli sayfalar varsa, bunu WordPress editöründen yapabilirsiniz.

İlgili gönderiye veya sayfaya gidin ve düzenleyicide açın. Join.chat ayarlarını sağdaki seçeneklerde bulacaksınız.

Yukarıdaki adımlarda yer alan ayarlar, siteniz için genel olarak geçerlidir. Bu seçeneklerden muaf tutmak istediğiniz belirli sayfalar varsa, bunu WordPress editöründen yapabilirsiniz.

Bu gönderi veya sayfa için telefon numarası, CTA, ilk mesaj ve görünürlük ayarlarını buradan değiştirebilirsiniz. Bu seçenekler, WooCommerce ürünleri gibi özel gönderi türleri için de mevcuttur .
 
Değişikliklerinizi kaydetmek için Güncelle’ye tıklamanız yeterlidir.

Sonuç

Kullanıcılarınızla bağlantı kurmak ve kaliteli destek sağlamak, markanızı büyütmek için çok önemlidir. WhatsApp, özellikle küresel bir takipçi kitleniz varsa, bu amaçların her ikisini de gerçekleştirmek için mükemmel bir kanaldır.
 
Bu makalede, WordPress sitenizi WhatsApp ile dört adımda entegre etmek için Join.chat’i nasıl kullanabileceğinizi gösterdim.
 
 1. Düğme Ayarlarınızı Yapılandırın.
 2. Sohbet Pencerenizi Özelleştirin.
 3. WhatsApp Düğmenizin Görünürlük Seçeneklerini Ayarlayın.
 4. Sayfaya Özgü Görüntüleme Seçeneklerini Gerektiği Gibi Değiştirin.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu