Wordpress

Wordfence Security Nedir?

Birçok WordPress kullanıcısı tarafından en iyi WordPress güvenlik eklentilerinden biri olarak derecelendirilen bu eklenti, web sitenizi harici saldırılara karşı korumak için tasarlanmıştır. Bu yazılım parçası, güçlü uç nokta güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı sayesinde bilgisayar korsanlarını uzak tutma yeteneğiyle büyük beğeni topluyor.

2012’de piyasaya sürülmesinden bu yana, eklenti, WordPress web siteleri için mevcut en güvenli ve kullanıcı dostu web güvenliği eklentilerinden biri olmak için muazzam iyileştirmelerden geçti. Daha da şaşırtıcı olan, eklentinin ücretsiz olması ve gerçek zamanlı, 24 saat koruma için premium sürüme yükseltme seçeneği ile en iyi WordPress güvenlik eklentisi için kutudaki bir başka onay işaretidir.

Wordfence Security Nedir?

Wordfence Güvenlik Eklentisi Nasıl Çalışır?

Eklenti şunlardan oluşur:

  1. Uç nokta güvenlik duvarı.
  2. Güvenlik tarayıcısı.

Güvenlik duvarı, web sitenize gelen kötü niyetli trafiği belirleyerek ve engelleyerek çalışır. Bunu, eklentiyi gerçek zamanlı güvenlik duvarı kuralları, kötü niyetli IP adresleri ve sitenizi güvenli ve emniyetli tutmak için gereken imzalarla donatan tehdit savunma beslemesi aracılığıyla başarır. Ayrıca, güçlü parolalar uygulayarak ve oturum açma girişimlerini sınırlayarak kaba kuvvet saldırılarını engeller. Bu tek başına onu mevcut en iyi WordPress güvenlik eklentileri arasına sokar.

Neden Wordfence Güvenlik Eklentisini Yüklemeniz Gerekiyor?

Bir web güvenlik eklentisi kurmanın faydaları neredeyse sonsuzdur. Bunlardan bazıları şunlardır:

  • Gerçek zamanlı koruma.

Güvenlik eklentileri, web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı tarayarak ve kötü amaçlı saldırıları belirlemek ve engellemek için trafiği izleyerek çalışır.

  • Güvenlik araçları.

Neden Wordfence Güvenlik Eklentisini Yüklemeniz Gerekiyor?

Web Sitesi Güvenliği

Çoğu güvenlik eklentisi, web sitenizin güvenliğini artırmak için ülke engelleme ve kaba kuvvet koruması gibi bir dizi güvenlik aracıyla birlikte gelir. Web sitenize gelen trafik türünü belirlemek için bu araçları kullanabilirsiniz.

Web Sitesi Güvenliği

Saldırıya Uğramış Web Sitenizi Temizlemeye Yardımcı Olur

Saldırıya uğramış bir web sitesiyle uğraşmak kadar yıkıcı bir şey yoktur. Daha da kötüsü yapmak için, hiç yedeklemeniz yoksa sıfırdan başlamanız gerekebilir. Neyse ki, virüslü dosyaları onarmak ve önemli verileri geri yüklemek için güvenlik eklentilerini kullanabilirsiniz.

Kullanımı Ücretsiz (Ücretli Seçenek Size Daha Fazla İşlevsellik ve Daha Fazla Koruma Sağlar)

Çoğu WordPress güvenlik eklentisinin kullanımı ücretsizdir ve web sitenizi saldırılara karşı korumaya yardımcı olabilecek düzinelerce özellikle birlikte gelir. Ancak, gelişmiş koruma için bu eklentilerin Premium sürümünde olmanız gerekir.

Sonuç

Bu yazım da Wordpress güvenlik eklentisini ne olduğunu anlatmaya çalıştım. Umarım faydalı bulursunuz. Bir sonraki Wordpress eklentisin de görüşmek dileğiyle! Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu