Sosyal Medya

Instagram Paylaşım Saatleri

Dünyanın ne büyük sosyal platformlarından biri olan Instagram birçok insan tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Instagram’da hatırı sayılır sayıda takipçisi olan profillerin genellikle etkileşim alacakları paylaşım saatlerini zamanlayarak paylaşım yaptıkları görülmektedir.

Instagram paylaşım saatleri planlaması doğrultusunda paylaşım yapan kullanıcıların etkileşimlerinin yoğun olarak arttığı gözlemlenmiştir. Ayrıca Instagram gönderi paylaşım saatlerinin yanı sıra Instagram gönderi paylaşım günleri de etkileşimlerin artması açısından önemlidir. Bu saat ve günleri kullanarak siz de Instagram hesabınızın etkileşimlerini arttırabilirsiniz.

Instagram’da Paylaşım Yapmak İçin En İyi Saatler

Öncelikle takipçilerinizin aktif olarak hesabınızla etkileşimde olduğu saatleri belirlemeye çalışın ve o saatleri de değerlendirin. Üst sırada görünmek, bir gönderinin etkileşim başarısı için en kolay ve hızlı yöntemlerden biridir.

En iyi saat benim için hangisi? En iyi gönderi saatini nasıl bulacağım? Gibi soruların cevabını öğrenmek için lütfen yazının devamını okumaya devam edin.

Etkileşim Arttıracak Instagram Paylaşım Saatleri

Etkileşim arttıracak Instagram paylaşım saatleri günlere göre değişiklik göstermektedir.

Genel olarak gün ve saat olarak en yüksek etkileşim saatlerini belirtmek gerekirse;

  • Pazartesi – 12:00
  • Salı – 09:00
  • Çarşamba – 11:00
  • Perşembe – 11:00
  • Cuma – 14:00
  • Cumartesi – 09:00
  • Pazar – 19:00

Pazartesi İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Pazartesi günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 11:00 – 13:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Instagram kullanıcılarının birçoğu hafta sonu dinlenmiş olarak haftaya başlasalar da öğle saatlerinde bir mola vermek istiyorlar.

Öğle yemeğine kadar ve öğe yemeğinden sonra Instagram akışına bakıyorlar. Bu saatler arasında paylaşım yaparsanız eğer birçok takipçinizin keşfet kısmına düşme ihtimaliniz artar.

Salı İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Salı günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 08:00 – 10:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Instagram kullanıcılarının birçoğunun Salı günlerinde sabah erken saatlerde aktif olduğu gözlenmiştir.

Çarşamba İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Çarşamba günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 09:00 – 11:00 arası saatler olarak belirlenmiştir Çarşamba günü Instagram kullanıcılarının en yüksek etkileşimi elde ettiği gün olarak belirlenmiştir.

Perşembe İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Perşembe günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 11:00 – 13:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Perşembe günleri etkileşimler diğer günlere nazaran daha az olarak saptanmış olsa da, etkileşimin yüksek olduğu belirlenmiş olan saatlerde paylaşım yapmaya özen gösterin.

Cuma İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Cuma günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 14:00 – 16:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Cuma günlerinde belirtilen saatler arası paylaşım yaparsanız, yüksek etkileşim alma ihtimaliniz artacaktır.

Cumartesi İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Cumartesi günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 08:00 – 10:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Genellikle Cumartesi günleri insanlar hafta sonu aktivite ya da planlarına başlamadan önce Instagram akışına bakarlar ve bu yüzden en aktif saatler olarak saptanmıştır.

Pazar İçin Instagram Paylaşım Saatleri

Pazar günü en iyi Instagram paylaşım saatleri 18:00 – 20:00 arası saatler olarak belirlenmiştir. Pazar günleri etkileşim oranlarının düşük olduğu saptanmıştır. Bunun başlıca nedeni insanların sanal yerine fiziki olarak etkinliklerde yer almak istemesidir. Bu nedenle Pazar günü paylaşım yaparken en aktif olunan saatleri dikkate alarak paylaşım yapmanız önemlidir.

Sonuç olarak Instagram hesabınızın etkileşimlerini arttırabilmek için doğru paylaşım saatleri oldukça önemlidir. Ayrıca belirli zaman aralıkları dışında yaptığınız düzensiz paylaşımlar nedeniyle de yeterli etkileşimi elde edemeyebilirsiniz. Doğru zamanlama ve doğru içeriklerle hedef kitlenize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu