Sosyal Medya

Threads Nedir?

Metaya bağlı sosyal medya uygulaması threads nedir diye bakıldığı zaman kullanıcıların metin, görsel paylaşım ve bağlantı paylaştığı görülüyor. Threads Türkiye dahil tam 100’den fazla ülkede kullanılan bir sosyal medya uygulaması.

Ancak bu uygulama şimdilik Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılmıyor. Threads bir diğer sosyal medya uygulaması Twitter’a oldukça fazla benziyor. iOS ve Android telefonlara kolaylıkla indiriliyor.

Twitter’a Benzerliğiyle Dikkat Çekiyor

Threads uygulamasının dikkatleri üzerine çekmesindeki bir başka unsur bir diğer sosyal medya platformu olan Twitter’a oldukça fazla benzemesidir. Twitter milyarder iş insanı Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra büyük bir değişim yaşamıştı. Ortaya çıkan bu köklü değişim kullanıcıların pek hoşuna gitmeyen değişiklikler olmuştu. Yaşanan bu değişimden sonra uygulamanın geleceği belirsizleşti.

Threads Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Twitter kullanıcıların hoşuna gitmeyen bu değişimleri ortaya çıkardığı zaman ona oldukça fazla benzeyen uygulama Threads ortaya çıktı. Threads’ın sahip olduğu avantaj 2 milyar Instagram kullanıcısına doğrudan hitap etmesiydi.

Kullanıma girdikten kısa bir sonra da milyonlarca kullanıcıya ulaştıktan sonra da akıllara Threads Twitter’ı geride bırakacak mı soruları geldi. Bu soruyu akıllara getiren konular arasında Twitter kullanıcılarının yapamadığı şeyleri Threads kullanıcılarının yapabilmesiydi.

Threads Uygulamasının Sahip Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Threads uygulamasını Twitter’ın önüne geçirerek bazı özellikleri bulunuyor.

O özellikler ise şunlardan oluşuyor;

Threads Instagram ile bağlantılı olduğu için Instagram’da takip ettiğiniz arkadaşlarınızı otomatik bir şekilde aktarabilirsiniz. Instagram hesabınızda engellediğiniz kişiler Threads uygulamasında aynı şekilde bloklanmış olacak.

Twitter’da günlük bir görüntüleme limiti bulunuyor. Ancak Threads uygulamasında böyle bir durum söz konusu değil. Dilediğiniz kadar görüntüleme yapabilirsiniz.

Twitter’ı Threads Uygulamasından Ayıran Özellikler Nelerdir?

Twitterın’da bu yarışta öne geçtiği bazı konular var.

Twitter’da olup Threads uygulamasında olmayan özelikler ise şunlardan oluşuyor;

  • Twitter’da paylaşım yaptıktan sonra düzenleme yapabilirsiniz. Ama Threads uygulamasında böyle bir özellik henüz bulunmuyor.
  • Paylaşım yaparken kaç karakterinizin kaldığını Threads uygulamasında göremiyorsunuz.
  • Threads uygulamasında şimdilik hasthag özelliği bulunmuyor.
  • Threads uygulamasında doğrudan mesaj atamazsınız. Mesajlaşma için direkt olarak Instagram kullanmak gerekiyor.
  • Twitter kullanıcıları tarafından oldukça fazla kullanılan canlı yayın özelliği Threads uygulamasında yok.

Twitter Rekabette Öne Geçmeyi Planlıyor

Bu yarışta oldukça fazla geri kalan Twitter CEO’su milyarder iş insanı Elon Musk kullanıcıları Twitter’a çekmek için Twitter’da para kazanma dönemini başlatıyor. Belirli şartları karşılayan kullanıcılar Twitter üzerinden para kazanabiliyor. Hatta Twitter üzerinden şimdiden oldukça iyi paralar kazanmaya başlıyorlar.

Görmüş olduğunuz gibi son dönemlerin oldukça fazla popüler olan uygulaması Threads sosyal medya uygulaması hakkında yer alan bilgiler bu şekilde yer alıyor. Threads’ın ve bir diğer sosyal medya devi Twitter’ın geleceği ve bu rekabette kimin ipi göğüsleyeceği pek çok sosyal medya kullanıcısı tarafından merak edilen bir konu.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu