Sosyal Medya

Threads Hesabı Nasıl Silinir?

Kullanıcısı olduğunuz threads hesabımı nasıl silerim? Cevabını arayabilirsiniz. Popüler olan uygulamayı merak edip hesap oluşturduğunuzda memnun kalmamanız veya hesap açmaktan vazgeçmeniz silme isteğinizin nedenini oluşturur. Yapacağınız silme işlemi ile Threads üzerine hiç olmamış durumuna düşebilirsiniz.

Threads Hesabı Silme Yolları

Threads kurucusu Meta kullanmak istemediğiniz Threads hesabınızı silmeniz için size 3 farklı alternatif sunmuştur. Bu alternatiflerden kendinize uygun olanı kullanıp silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Threads hesabı silme yolları şunlardır;

  • IOS’ta hesap silme.
  • Android’de hesap silme.
  • Bilgisayarda hesap silme.

Ancak bu yollardan birisini kullanmadan önce gerçekten Threads hesabınızı silmek istediğinizden emin olmalısınız. İşlem sonrasında yaşadığınız pişmanlık hesabınızı kaybetmenizi engellemez.

IOS’ta Threads Hesabı Silme

Meta Threads’ın IOS üzerinde kullanılmasını mümkün kılmıştır. Bu nedenle IOS cihazınız için hesap açmış olabilirsiniz. Bu hesabı silmek istediğinizde direkt olarak bu işlemi yapma imkanınız yoktur. Threads programı instagram ile bağlı olduğu için silme işlemini Instagram hesabınız için uygulayabilirsiniz.

Instagram hesabınızı sildiğiniz durumda ona ekli olan Threads hesabınızda gider. Bunun için Instagram uygulamasını açarak Ayarlar menüsüne ulaşmanız şarttır. Ayarlar menüsü içerisinde bulunan Hesap Sil butonundan yararlanabilirsiniz. Bu butonu kullandığınızda hem Instagram hem de threads hesaplarınız silinir.

Android’de Threads Hesabı Silme

Meta Threads’in Android’de de kullanılmasına imkan tanımıştır. Bu imkandan yararlandıysanız var olan Threads hesabınızı silmek için Instagram hesabınıza ulaşmalısınız. Instagram hesabını silmeniz Threads hesabınızı silmenizi de sağlar. Bunun için https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkini kullanmalısınız.

Bu linke tıkladığınızda silme işlemi için Instagram hesabınıza ait kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girmelisiniz. Hesabı neden silmek istiyorsun? Sorusu için uygun cevabınızı seçerek Instagram hesabınızı tamamen silebilirsiniz. Böylelikle ona bağlı olarak açtığınız Threads hesabı da silinmiş olur.

Bilgisayarda Threads Hesabı Silme

Threads hesabınızı silmek için kullanabileceğiniz son yol ise bilgisayardan silme işlemi gerçekleştirmektir. Ancak bu yolu tercih ettiğinizde de direkt olarak Threads hesabınızı silme işlemini yapamazsınız. Bilgisayardan silme işlemi için de Instagram hesabınızı silmeyi denemeniz gerekir.

Kullandığınız Google Chrome, Microsoft Edge veya Yahoo tarayıcıları üzerinden Instagram web sayfasına ulaşmanız gerekir. Siteye ulaştığınızda kullanıcı adınız ve şifrenizle hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Girişin ardından Hesap-Hesap Merkezi bölümlerine ulaşarak hesap silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

Silmeyi onayladıktan sonra yeniden instagram girişine yönlendirilirsiniz. Size verilen 28 gün içerisinde hesabınıza yeniden giriş yapmadığınızda hesabınızın silinmesi tamamlanır. Giriş yaparsanız yeniden hesap silme işlemini yenilemeniz gerekir.

Threads Hesabını Silince Ne Olur?

Instagram threads hesaplarınızı sildiğinizde platformu kullanma imkanınızı kaybedersiniz. Platformda bulunan hesapları göremez, takip edemez ve gönderilere beğeni atamazsınız. Bu işlemleri yapabilmek için yeni bir hesap oluşturmanız ve onun üzerinden insanlara ulaşmaya çalışmanız gerekir.

Instagram’ın silinmesiyle kaybedeceğiniz bu hesabı instagramda olduğu gibi 28 günlük süre içerisinde yeniden girerek kurtaramazsınız. Silme gerçekleştiğinde Instagram hesabınıza bağlı olarak yeni bir hesabı oluşturmanız gerekir.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu