Wordpress

Mobil Uyumluluk İçin 5 WordPress Eklentisi

Son birkaç yılda, dünyada mobil kullanımın patlamasına tanık olduk. İnsanlar akıllı telefonları sadece iletişim kurmak için değil, aynı zamanda en sevdikleri web sitelerine erişmek, bilgi aramak, çevrimiçi alışveriş yapmak vb.
 
Bu nedenle, sitenize daha fazla insan çekmek için mobil cihazlarda gezinme deneyimini optimize etmek önemlidir. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?
 
Sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için yapılması gereken birçok şey var. En iyi çözüm, eklentilere güvenmektir. Web sitenizin mobil cihazlarda iyi görünmesini sağlamak için birçok işlevi entegre ederler.
 
Bu makalede, mobil uyumlu bir web sitesi için kontrol listesi, mobil uyumlu olmanın ne kadar önemli olduğu, mobil uyumlu en iyi.
 
WordPress eklentileri listesi ve mobil ziyaretçilerinize daha iyi bir. Deneyim sağlamak için bazı ipuçları konusunda size rehberlik edeceğim.

JetPack

JetPack, güvenlik, yedekleme, hız ve büyümeye yardımcı olmak için. Çeşitli kullanışlı işlevlerle donatılmış hepsi bir arada bir eklentidir.

JetPack, güvenlik, yedekleme, hız ve büyümeye yardımcı olmak için. Çeşitli kullanışlı işlevlerle donatılmış hepsi bir arada bir eklentidir.
 
En önemlisi, web sitenizi yükleme süreleri, görünüm, içerik vb. dahil olmak üzere mobil cihazlarda optimize eder. Eklenti, diğer popüler.
 
WordPress eklentileri ve teknolojik ürünlerle uyumlu olduğundan emin olmak için düzenli olarak güncellenir. Kuşkusuz, JetPack, mobil uyumlulukla sınırlı olmayan, çok efektli bir eklenti arayanlar için ideal bir seçimdir.

WP Mobil Menüsü

Web sitesi oluşturucuları her zaman teknoloji uzmanı değildir. Genellikle kodlama hakkında sınırlı bilgiye sahiptirler. Bu durumda aradıkları basit ve kullanımı kolay bir eklentidir. WP Mobil Menüsü tipik bir örnektir.
 
Adından da anlaşılacağı gibi, eklenti mobil cihazlarda menüde gezinmeye yardımcı olur. Ziyaretçilerin, cihazlarına bakılmaksızın içeriğe daha kolay erişmelerine yardımcı olmak için üç katmanlı bir mobil menü sağlar.
 
Ayrıca, Logo/Metin Markalama, Özelleştirilmiş Menü, Yer Paylaşımlı Maske, Gizli Öğeler vb. gibi diğer yararlı özellikleri de bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, ücretsiz ve premium plan arasında seçim yapabilirsiniz.

Smush

Mobil sürüm web sitenizdeki resimleri optimize etmek söz konusu olduğunda, Smush ideal bir eklentidir.

Mobil sürüm web sitenizdeki resimleri optimize etmek söz konusu olduğunda, Smush ideal bir eklentidir. Farklı ekran boyutlarında görüntülenen görüntüler kalite kaybına neden olabilir. 

Smush, kaliteyi korurken görüntüleri sıkıştırarak bu sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Bu da yükleme sürenizi hızlandırır.

WP Call Button

Çağrı düğmesi, web sitenizdeki önemli bir öğedir. WP Çağrı Düğmesi, yalnızca birkaç tıklama ile oluşturmanıza ve özelleştirmenize yardımcı olur. Eklenti tamamen mobil uyumludur. Bu, düğmenizin tüm cihazlarda güzel göründüğü anlamına gelir.

WP Call Button, web sitenizdeki önemli bir öğedir. WP Call Button, yalnızca birkaç tıklama ile oluşturmanıza ve özelleştirmenize yardımcı olur. Eklenti tamamen mobil uyumludur.
 
Bu, düğmenizin tüm cihazlarda güzel göründüğü anlamına gelir. Arama düğmesini yalnızca mobil cihazlarda göstermeyi bile seçebilirsiniz.
 
Ayrıca düğme, markanızın rengine ve stiline uyacak şekilde ayarlanabilir.

Touchy

Touchy, akıllı telefon kullanımı için tasarlanmış bir mobil menü ve başlık eklentisidir. Ancak, masaüstü bilgisayarlarda da iyi çalışır.

Touchy, akıllı telefon kullanımı için tasarlanmış bir mobil menü ve başlık eklentisidir. Ancak, masaüstü bilgisayarlarda da iyi çalışır.
 
Eklenti, logo konumu, erişilebilir arama ve e-posta düğmesi, entegre arama, çok düzeyli açılır menü vb.
 
Genel olarak, bu, web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek için kapsamlı bir eklentidir.

Sonuç

Tüm kullanıcıların benzer cihazlara göz atması güzel olsa da, muhtemelen durum asla böyle olmayacak. Akıllı telefonların ve tabletlerin artan popülaritesi ile mobil kullanıcı deneyimi oluşturmak.
 
WordPress site sahipleri, geliştiricileri ve tasarımcıları için her zaman bir öncelik olacaktır.
 
Neyse ki, WordPress eklentileri, web sitelerini mobil uyumlu hale getirmek için perde arkasında çalışır. Kitlenizin yarısını kapıda geri çevirmeyin bunun yerine, web sitelerinizi daha zarif.
 
Daha hızlı ve daha kolay gezinmesi için ücretsiz veya premium bir eklenti yükleyin.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu