GoogleSEO

Google Dizine Ekleme (İndex) Sorunları

Herhangi bir SEO uzmanı, sayfalarınızın Google tarafından dizine eklenmesinin çok önemli olduğunu söyleyecektir. Ancak bu ifade biraz fazla basitleştirilmiştir. Gerçekten bilmeniz gereken şey, sayfaların dizine eklenmemesinin.
 
Çeşitli nedenleri olduğu ve bu otomatik olarak bir endişe nedeni olmadığıdır. 
 
Düşük içerik kalitesi, yinelenen içerik ve teknik sorunlar. Nedeniyle engellenen sayfalar gibi şeyler hemen ilgilenilmesini gerektirse de.
 
Sayfanın dizine eklenmesinin iyi bir nedenle engellenmesi de olabilir ve hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur.
 
Sayfanızın neden dizine eklenmediğini anlamak için ilk adımınız, Google Arama Konsolu raporunuzu incelemektir.
 
Arama konsolu uyarıları, belirli sayfaların neden arama sonuçlarında görünmediğini ve varsa sorunu çözmek. İçin hangi adımları atmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olabilir.
 
Öyleyse, sayfaların neden dizine eklenmediğine ve yaygın arama konsolu uyarılarının ne anlama geldiğine derinlemesine bakalım.
 
Ardından, sayfalarınızın düzgün bir şekilde dizine eklendiğinden emin olmak için. Atmanız gereken adımları ve hangi uyarıların herhangi bir işlem gerektirmeyebileceğini inceleyeceğiz.

Arama Motorları Web Sayfalarını Nasıl İndeksler?

Temel bilgileri hızlı bir şekilde gözden geçirerek başlayalım. Google, sayfalarınızı dizine eklemeden önce, web sayfalarınızı taramak ve onlar hakkında bilgi toplamak için. Genellikle Googlebot olarak bilinen otomatik bir yazılım kullanır.
 
Tarayıcı, sayfanın içeriğini okur ve bulduğu bağlantıları takip eder. İşlem, izlediği her bağlantı için ve ayrıca dizine eklenmesi için gönderilen herhangi bir sayfa için tekrarlanarak.
 
Google’ın internet üzerinden web sayfalarının bir dizini oluşturmasına olanak tanır.
 
Bir sayfanın nasıl dizine ekleneceğine karar verirken Google’ın algoritmaları, içerik kalitesi. Sayfanın popülerliği, şema işaretlemesi ve dahili giden veya gelen bağlantıların.
 
Değeri gibi şeyleri hesaba katarak her sayfanın alaka düzeyini ve kalitesini analiz eder.
 
Bir kullanıcı bir arama yaptığında, Google’ın algoritması, sayfanın kullanıcının arama sorgusuyla ne kadar.
 
İyi eşleştiğine bağlı olarak sonuçları döndürmek için bu dizine başvurur. En alakalı olduğu düşünülen sayfalar SERP’lerde ilk sırada listelenir, ardından daha az alakalı sayfalar azalan sırada gelir.

Neden Bazı Sayfalar İndekslenmemeli?

Arama konsolu uyarılarından oluşan uzun bir listeyle karşı karşıya kalındığında, kolayca bunalırsınız. Ancak bazı sayfaların dizine eklenmemesi gerektiğini unutmamak önemlidir ve bu uyarılardan bazılarının orada olması sorun olmayabilir.
 
Örneğin, yinelenen veya alternatif sayfalar dizine alınmamalıdır. Yinelenen olarak işaretlenen dizine eklenmemiş bir sayfa. Büyük olasılıkla Google’ın doğru standart sayfayı bulup dizine eklediğini ve dizine eklediğini gösterir. 
 
Endişeleniyorsanız, doğru standartın dizine eklendiğini doğrulamak için URL İnceleme aracını kullanabilirsiniz. Her şey yolunda görünüyorsa, bu uyarıların orada olması normaldir ve herhangi bir işlem yapılması gerekmez.
 
Başka bir örnek, hassas bilgiler içeren alışveriş sepeti veya hesap sayfaları gibi herkesin. Görüntülemesi için tasarlanmadığı için bir sayfanın oturum açmayı gerektirmesidir.
 
Bazı durumlarda, çok büyük web sitelerinde tarama bütçesini en üst düzeye çıkarmak gibi belirli. Bir nedenle sayfanın bir “noindex” etiketiyle dizine eklenmesi kasıtlı olarak engellenmiştir.
 
Sayfanın dizine eklenmesi geçerli bir nedenle engellendiğinde uyarının. Dizin Kapsamı Raporunuzda kalmasında bir sakınca yoktur ve başka bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Dizin Oluşturma Sorunlarının Yaygın Nedenleri

Dizine ekleme sorunlarının en yaygın nedenlerinden bazıları, uygun bir standart etiketi olmayan yinelenen içerik. Engellenen sayfa erişimi, yanlış robots.txt dosyası. Kötü uygulanmış yönlendirmeler ve Javascript ile ilgili oluşturma sorunlarıdır.
 
Bazı durumlarda, Google sayfanın var olduğunu bilmez. Bunun nedeni, yeni olması. Site haritasına eklenmemiş olması veya Googlebot’un sayfaya giden bir bağlantıya rastlamamış olması olabilir. Bir tarama isteği gönderseniz bile yeni sayfaların taranmasının haftalar sürebileceğini unutmayın.  
 
Google ayrıca, yetersiz optimize edilmiş içeriği veya yeterince yararlı bilgi içermeyen zayıf içeriği dizine eklememeyi de seçebilir.
 
Sayfalarınızın konuyu tam olarak kapsamasını, uygun şekilde optimize edilmesini. Doğru yüklenmesini ve erişilebilir olmasını sağlamak, indeksleme sorunlarından kaçınmanın anahtarıdır. 
 
Tüm bunları aşağıda daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz. Ancak önce Search Console Kontrol Panelinizde nasıl gezineceğinize ve Dizin Kapsamı Raporunuzu. Nasıl anlayacağınıza ilişkin temel bilgileri inceleyelim.

Google Arama Konsolu Kontrol Panelinizde Gezinme

Google Arama Konsolu Kontrol Paneliniz ilk başta biraz bunaltıcı görünebilir, bu nedenle farklı bölümlerin ne anlama geldiği ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında kısa bir dökümü burada bulabilirsiniz.Google Arama Konsolu Kontrol Paneliniz ilk başta biraz bunaltıcı görünebilir. Bu nedenle farklı bölümlerin ne anlama geldiği ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında kısa bir dökümü burada bulabilirsiniz.

 • Genel Bakış Raporu : Genel Bakış, web sitenizin performansı hakkında genel bir fikir verir. Burası, toplam tıklamalarınız, gösterimleriniz, tıklama oranınız ve ortalama konumlandırmanızla ilgili verileri bulacağınız yerdir. Sitenizin aramalarda ne sıklıkta göründüğünü. Hangi sayfaların en çok trafiği aldığını. Ve hangi sorguların en çok tıklamayı getirdiğini anlamak istediğinizde bu raporu kullanın.
 • Sorgu Raporu : Bu rapor, arama yapanların web sitenizi bulmak için kullandıkları sorguları ve sitenizin her bir sorgu için sıralamasını tam olarak gösterir. Size hangi sorguların en çok gösterim ve tıklama getirdiğini. Hangi sorguların en yüksek tıklama oranına sahip olduğunu söyleyecektir. SEO çalışmalarınızda hangi anahtar kelimeleri hedefleyeceğinizi. Belirlemenize yardımcı olması için bu raporu kullanabilirsiniz.
 • Sayfa Raporu: Bu rapor, tek tek web sayfaları ve tıklamalar, gösterimler ve tıklama oranı açısından nasıl performans gösterdikleri. Ve ayrıca anahtar kelime ve sorguya göre sıralamalar hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. Hangi sayfaların iyi performans gösterdiğini ve optimizasyon çabalarınızı nereye odaklayacağınızı. Belirlemenize yardımcı olması için bu raporu kullanın.
 • Bağlantılar Raporu: Bağlantılar raporu, sitenizin çeşitli sayfalarına kaç tane harici ve dahili bağlantının işaret ettiğini ve bunların nereden geldiğini gösterir. SEO ve iyi bir kullanıcı deneyimi için zararlı olabilecek bozuk bağlantıları bulmanıza yardımcı olması için kullanın.

Google Search Console’daki Sayfa Dizine Ekleme Raporunu Anlama

Sayfa İndeksleme Raporunu kullanmak, web sitenizdeki hangi sayfaların. Google tarafından indekslenip indekslenmediğine dair genel bir bakış elde etmenin en hızlı yoludur. Bulmak için kenar çubuğundaki “Dizin Oluşturma” açılır menüsünü bulun ve “Sayfalar” sekmesine tıklayın.
 
Açıldıktan sonra, bir grafik ve kaç sayfanın dizine eklendiğini ve dizine eklenmediğini gösteren. Mevcut sayımı içeren bir üst düzey özet sayfası göreceksiniz.

Sayfa İndeksleme Raporunu kullanmak, web sitenizdeki hangi sayfaların. Google tarafından indekslenip indekslenmediğine dair genel bir bakış elde etmenin en hızlı yoludur. Bulmak için kenar çubuğundaki "Dizin Oluşturma" açılır menüsünü bulun ve "Sayfalar" sekmesine tıklayın.

Aradığınız şey, ne sıklıkta yeni içerik yayınladığınıza bağlı olarak dizine eklenmiş sayfaların sayısında kademeli bir artış. Sert düşüşler veya ani yükselmeler, daha fazla araştırma gerektiren bir sorunu gösterebilir.

Sonunda, sitenizdeki her önemli sayfa grubunun standart sürümünün dizine eklendiğini görmeyi umarsınız. İndeksleme için gönderilen sayfalar aşağıdaki durumlardan birine sahip olacaktır.

 • Tarama : Tarama durumu, Googlebot’un bilgi toplamak ve sayfanın dizine eklenmeye. Değer olup olmadığını belirlemek için sayfayı tarama sürecinde olduğu anlamına gelir.
 • İndeksleme : İndeksleme durumu, sayfanın Googlebot tarafından analiz edildiğini ve indeks sunucularında saklandığını söyler. Bu, sayfanın SERP’lerde sıralamaya uygun olduğunu gösterir, ancak sayfanın şu anda sıralamada olduğu anlamına gelmez. 
 • Sunum : Sunum durumu, bir sayfanın dizine eklendiğini ve Google arama sonuçlarında sunulduğunu gösterir.

Dizin Kapsamı Raporunuzda dört sekme bulunduğunu unutmayın: Hata, Uyarılarla Geçerli, Geçerli ve Dışlandı. Amacımız indeksleme hatalarını bulmak ve ele almak olduğundan, Hata sekmesine odaklanacağız.

Hata sekmesini vurgulayın ve Ayrıntılar bölümüne gidin. Hataların aşağıdaki ayrıntılı görünümlerde gruplandığını göreceksiniz

 • Sayfalar Neden Dizine Eklenmiyor Tablosu : Bu tablo, URL’lerin neden dizine eklenmediğini açıklayan çeşitli durum kodlarını gösterir. Bu sorundan etkilenen URL’lerin ayrıntılı bir görünümünü ve bu sorunun sitenizdeki geçmişini açmak için her bir satırı tıklayın.
 • Sayfa Deneyimini İyileştir Tablosu : Bu tablo, dizine eklenmiş sayfaları gösterir ancak. Google, arama motorunun içeriği anlama yeteneğini geliştirecek bazı değişiklikler önermektedir.
 • Dizine Eklenen Sayfalarla İlgili Verileri Görüntüleyin : Dizine eklenen sayfaların listesi ve sitenizdeki kaç sayfanın. Zaman içinde dizine eklendiğine ilişkin geçmiş verileri için bu bağlantıyı tıklayın.

Search Console Dizine Ekleme hatalarını belirlemek ve düzeltmek amacıyla. “Sayfalar neden dizine eklenmemiş tablo” konusuna odaklanacağız.

Dizin Oluşturma Hatalarını Belirlemek için URL Denetleme Aracını Kullanma

Google'ın web sitenizdeki belirli sayfaları nasıl gördüğünü daha iyi anlamak için URL Denetleme Aracı'nı kullanabilirsiniz. Belirli bir sayfanın geçerli indeksleme durumu ve sayfanın indekslenmesini engelleyen hatalar hakkında ayrıntılı bilgi istediğiniz zaman kullanın.Google’ın web sitenizdeki belirli sayfaları nasıl gördüğünü daha iyi anlamak için URL Denetleme Aracı’nı kullanabilirsiniz.

Belirli bir sayfanın geçerli indeksleme durumu ve sayfanın indekslenmesini engelleyen hatalar hakkında ayrıntılı bilgi istediğiniz zaman kullanın.

URL Denetleme Aracını Adım Adım nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Ana GSC başlığında URL Denetleme Aracını bulun ve seçin.
 2. İncelemek istediğiniz web sayfasının URL’sini girin ve Enter’a basın.
 3. Araç, sayfanın dizine eklenip eklenmediğini. Durumun beklemede olup olmadığını veya dizine eklenmemiş olup olmadığını size söyleyecektir.
 4. Sayfa dizine eklenmemişse, bunun nedenleri size sağlanacaktır. Yaygın arama dizine ekleme hatalarının ne anlama geldiğini ve bundan. Sonra hangi işlemin yapılacağını belirlemek için aşağıdaki listeyi kullanın.

Yaygın Arama Konsolu Hataları + Nasıl Düzeltilir?

Şimdi, yaygın arama konsolu hatalarının ne anlama geldiğine. Nasıl düzeltileceğine ve hangi uyarıların herhangi bir işlem gerektirmeyebileceğine bakalım.

Şimdi, yaygın arama konsolu hatalarının ne anlama geldiğine. Nasıl düzeltileceğine ve hangi uyarıların herhangi bir işlem gerektirmeyebileceğine bakalım.

Sunucu Hatası (5xx)

Bu uyarı, Googlebot’un sayfanızı dizine eklemek için taramaya çalıştığında bir sunucu hatasıyla karşılaştığını belirtir. Sayfayı şimdi tarayıcınıza yükleyebiliyorsanız, sunucu sorununun büyük ihtimalle kendi kendine çözülmüş demektir. Değilse, daha fazla işlem yapılması gerektiğini belirlemek için geliştiricinize veya barındırma sağlayıcınıza danışmalısınız.

Yönlendirme Hatası

Bu uyarı, Googlebot’un sayfanızı taramaya ve dizine eklemeye çalıştığında bir yönlendirme hatasıyla karşılaştığını gösterir. Bu hata, yönlendirme zinciri çok uzun olduğunda, yönlendirme aynı sayfaya geri döndüğünde. Yönlendirme URL’si sonunda maksimum uzunluğu aştığında veya yönlendirme zincirinde hatalı veya boş bir. URL olduğunda ortaya çıkar. 
 
Bu sorunu çözmek için, hatayı tespit etmek ve düzeltmek için yönlendirmeyi araştırmanız gerekir. Birden fazla adım içeren yönlendirme zincirlerinden kaçınmaya çalışın ve nihai hedefe giden. Tüm sayfaların doğru şekilde yüklendiğinden emin olun. 

“noindex” Olarak İşaretlenmiş URL

Bu URL bir “noindex” etiketiyle işaretlenmiştir. Yani Google sayfayı arama sonuçlarına dahil etmeyecektir. Endişeleniyorsanız, ziyaretçilerin bu sayfayı. Arama yoluyla bulmasını isteyip istemediğinizi kendinize sormalısınız. Değilse, başka bir işlem yapılması gerekmez.

Gönderilen URL’de Tarama Sorunu Var

Bu uyarı, sayfanın dizine eklenmek üzere gönderildiğini ancak. Googlebot’un sayfayı taramaya çalışırken bir tarama sorunuyla karşılaştığını belirtir. Sorunun tam olarak ne olduğunu öğrenmek için URL Denetleme Aracını kullanın.
 
Çoğu zaman Google, JavaScript, CSS veya belirli resimler gibi belirli. Sayfa öğeleriyle ilgili sorunlar nedeniyle sayfayı yükleyemedi. Şu anda yüklenip yüklenmediğini görmek için sayfayı ziyaret etmeyi deneyin. Öyleyse, indekslenmesi için sayfayı yeniden gönderin. Değilse, yeniden göndermeden önce sorunu düzeltmeniz gerekir.

Tarandı – Şu anda Dizine Eklenmemiş

Sayfa tarandı ve dizine eklenmedi, ancak belirli bir neden belirtilmedi. Sayfanın bir sonraki taranışında dizine eklenme şansını artırmak için yararlı içerik eklemeyi. Ve optimizasyonu iyileştirmeyi düşünmelisiniz. Bir tarama isteğini yeniden göndermeye gerek yoktur.

Sayfa Kaldırma Aracı Tarafından Engellendi

Bu sayfa, ekibinizden biri tarafından bir sayfa kaldırma aracı kullanılarak dizine eklenmesi engellendi. Sayfanın kasıtlı olarak engellendiğini doğrulamanız gerekir. Kaldırma isteklerinin yalnızca 90 gün süreyle yürürlükte kaldığını unutmayın. Bundan sonra, uygun bir “noindex” etiketi uygulamaz. Yönlendirmez veya sayfayı kaldırmazsanız, sayfa muhtemelen yeniden dizine eklenecektir.

Keşfetti

Sayfa keşfedildi ancak dizine eklenmedi. Bu genellikle, Google’ın sayfayı taramayı amaçladığı, ancak belirtilmeyen bir nedenle taramayı yeniden planladığı anlamına gelir. Daha sonraki bir tarihte sayfayı yeniden taramayı deneyecektir.
 
Bu hatayı çok fark ediyorsanız ve daha büyük bir web siteniz varsa (10.000’den fazla sayfa). Bu, Google sayfayı taramaya çalıştığında sunucunun aşırı yüklendiği anlamına gelebilir. Durumun böyle olup olmadığını ve hangi adımların atılması gerektiğini öğrenmek için barındırma sağlayıcınızla konuşun.
 
Ayrıca, sitenizin tarama bütçesini aştığı anlamına da gelebilir. Bu, CMS’niz içeriği otomatik olarak oluştururken veya aşırı miktarda kullanıcı tarafından oluşturulmuş. İçeriğe veya filtrelenmiş ürün kategorisi sayfalarına sahip olduğunuzda meydana gelebilir. Tekrarlayan içeriği kaldırmayı veya gereksiz sayfaların dizine eklenmesini engellemeyi düşünün.

robots.txt Tarafından Engellendi

Sayfanın taranması, sitenizin robots.txt dosyası tarafından engellendi. Google, sayfayı yüklemeden hakkında bilgi bulabilirse, yine de sayfayı dizine ekleyebilir. Sayfanın indekslenmesinin kasıtlı olarak engellendiğinden. Emin olmalı ve sayfanın gelecekte indekslenmemesini sağlamak için. Uygun bir “noindex” direktifi uygulamalısınız.

Yetkisiz İstek Nedeniyle Engellendi (401)

Sayfa, erişim için parola gibi yetkilendirme gerektirdiğinde bu yaygın bir sorundur. Yetkilendirme gereksinimlerinin doğru bir şekilde. Uygulandığını ve başka bir işlem gerekmediğini doğrulamanız gerekir.
 
Ayrıca, bu hatanın, bir geliştirici site yapım aşamasındayken hazırlık sitesindeki sayfalara bağlantı verdiğinde. Ancak site yayına girdikten sonra bağlantıları güncellemeyi unuttuğunda. Ortaya çıkabileceğini belirtmekte fayda var. Sorunu çözmek için bağlantıları güncellemeniz gerekecek.

Erişim Yasağı Nedeniyle Engellendi (403)

Bu hata 401’e benzer. Googlebot uygun kimlik bilgilerini sağlayamadığı için sayfa dizine eklenmeyecektir. Bu sayfanın dizine eklenmesini istiyorsanız. Oturum açmamış kullanıcıların erişimine izin vermeniz veya Googlebot’un sayfayı. Kimlik doğrulaması olmadan yüklemesine açıkça izin vermeniz gerekir.

Tarama Anomalisi

Sayfanın taranmasını ve dizine eklenmesini engelleyen, belirtilmemiş bir anormallik var. En yaygın nedenlerden biri, sayfanın artık. Mevcut olmaması veya sayfanın 404 hatası döndüren bir sayfaya yönlendiriyor olmasıdır. Bu sayfadan yönlendirilen tüm yönlendirme zincirlerinde yalnızca. Bir adım olduğundan ve yönlendirdiğiniz sayfanın doğru şekilde yüklendiğinden emin olun.

Uygun Canonical Etikete Sahip Alternatif Sayfa

Bu, sayfanın yinelenen içerik olduğunu ve şu anda doğru standart sayfayı işaret ettiğini gösterir. Her iki sayfayı tek bir URL’de birleştirmenin. Bir yolunu aramak istemiyorsanız, burada yapılacak hiçbir şey yoktur.

Kullanıcı Tarafından Seçilen Standart Olmadan Kopyala

Bu uyarı, yinelenen sayfalar olduğunu ancak hiçbirinin standart olarak işaretlenmediğini gösterir. Google farklı bir sayfa seçti ve onu canonical olarak dizine ekledi. Google’ın yanlış URL’yi işaretlediğini düşünüyorsanız. Doğru canonical sayfayı seçip uygun bir kanonik etiketle işaretlemelisiniz.

Yinelenen HTML Olmayan Sayfa

Google, web sitenizde standart olarak işaretlenmiş başka bir sayfanın kopyası olan bir. PDF veya HTML olmayan başka bir kaynak keşfetti. Bu sayfalar dizine eklenmemelidir, dolayısıyla burada başka bir işlem yapılması gerekmez.

Yinelenen, Google, Kullanıcıdan Farklı Bir Standart Seçti

Bu sayfanın URL’si standart olarak işaretlendi. Ancak Google, farklı bir sayfanın bu sayfa grubu için daha iyi bir standart olacağını düşünüyor. Bu, bir sayfanın bir sürümünü standart olarak belirleyip daha sonra farklı bir sürüme yönlendirdiğinizde olabilir. Bu sayfa grubu için kanonik etiketinizi gözden geçirmeli ve doğru olanın belirtildiğinden emin olmalısınız.

Sayfa Bulunamadı (404)

Google, tarama isteği olmayan bir URL keşfetti. Ancak sayfa artık mevcut değil ve herhangi bir yönlendirme uygulanmadı. Mümkünse, uygun bir sayfaya 301 yönlendirmesi uygulamalısınız. Uygun bir sayfa yoksa, 404’ü olduğu gibi bırakabilirsiniz, ancak mümkün olduğunca 404’lerden kaçınmak en iyisidir.

Yönlendirme içeren sayfa

Bu sayfa yönlendirildiği için dizine eklenemedi. Sayfa kasıtlı olarak yeniden yönlendirildiği sürece başka bir işlem yapılması gerekmez.

Tarama İçin Sıraya Alındı

Bu sayfa tarama kuyruğuna eklendi. Güncellemeler için daha sonra tekrar kontrol etmeniz gerekecek.

Yumuşak 404

Bu sayfa, artık yararlı bilgiler içermediğinden dizine eklenmedi. Bu genellikle, uygun 404 HTTP yanıt kodu olmadan kullanıcı dostu. Bir bulunamadı mesajı eklendiğinde ortaya çıkar. Uygun bir sayfaya 301 yönlendirmesi uygulamalı. Sayfayı yararlı içerikle yeniden doldurmalı veya uygun bir 404’e dönüştürmelisiniz.

Gönderilen URL Bırakıldı

Bu, dizine eklenmesi için gönderilen ancak belirtilen bir neden olmaksızın dizinden çıkarılan bir URL’yi gösterir. Yeniden dizine eklenme şansını artırmak veya uygun bir sayfaya 301 yönlendirmesi. Uygulamak için yeni bilgi içeriği eklemeyi ve optimizasyonu iyileştirmeyi düşünmelisiniz.

Google’a Bir Dizin Oluşturma Sorununu Düzelttiğinizi Nasıl Söylersiniz?

Google’a bir sorunu çözdüğünüzü ve sayfanın dizine eklenmek üzere. Yeniden taranmaya hazır olduğunu nasıl söyleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Sayfa Dizin Oluşturma Raporunu açın ve yeniden göndermeye hazır olduğunuz URL’ye tıklayın.
 2. Listelenen tüm sorunları ele aldığınızdan emin olmak için sayfa ayrıntıları listesini gözden geçirin. Memnun kaldığınızda, “Düzeltmeyi Doğrula”yı tıklayın.
 3. Google, doğrulama işleminin başladığını belirtmek için size bir e-posta gönderecektir. Bu süreç birkaç hafta sürebilir. Google sorunları çözdüğünde. Sayfanızın nihayet dizine eklenme ve ilgili arama sorguları için SERP’lerde sıralamaya başlama şansı yüksektir.

Sonuç

Google sayfaları dizine eklemediğinde, sinir bozucu ve kafa karıştırıcı bir sorun gibi görünebilir. Neyse ki, yaygın arama konsolu uyarılarını ele almak aslında oldukça basit bir işlemdir. Bazı sayfaların hiç indekslenmemesinin çok mantıklı sebepleri de var. 

Yaygın arama konsolu uyarılarının ne anlama geldiğini ve bunların nasıl ele alınacağını anlamak. Sayfa dizine ekleme sorunlarınızın çözülmesinde önemli bir ilk adımdır.

Doğru sayfaların dizine eklendiğinden ve biraz temel bilgi ile istediğiniz sonuçları aldığınızdan emin olmak zor değil.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu