Google

Google Aramalarda En Üst Sıraya Çıkmak İçin 10 İpucu

Organik arama trafiği, iş dünyasında büyümeyi garanti eder. Bu yüzden herkes arama motorunda üst sıralara çıkmak ister. Ancak, bazen sitenizin sıralamasını düşüren bazı sorunlar vardır.
 
Böyle bir faktör, sıralamayı iyileştirmek için web sitenizde yanlış bir şey yaparken yakalanırsanız bir cezaya yol açabilecek sürekli değişen SEO’dur.
 
Son birkaç yıldır Google, Panda, Penguin, Google EMD’ler (tam eşleme alan adları). PBN veya Özel Blog Ağı dizini çözme güncellemeleri ve en son Hummingbird’den başlayarak sürekli olarak yeni güncellemeler çıkarıyor.
 
Google, misyon beyanını takip eden tüm bu değişikliklerle yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Misyon bildirimi, Google’ın dünyadaki tüm bilgileri evrensel olarak yararlı ve erişilebilir. Olacak şekilde düzenlemek istediğini öne sürüyor.

Organik arama trafiği, iş dünyasında büyümeyi garanti eder. Bu yüzden herkes arama motorunda üst sıralara çıkmak ister. Ancak, bazen sitenizin sıralamasını düşüren bazı sorunlar vardır. Böyle bir faktör, sıralamayı iyileştirmek için web sitenizde yanlış bir şey yaparken yakalanırsanız bir cezaya yol açabilecek sürekli değişen SEO'dur.

Bu nedenle, daha önce küçük işletme SEO hizmetlerinin kullandığı tüm Black Hat tekniklerini bırakmak ve sayfa içi. Arama motoru optimizasyonunun temellerine odaklanmak artık çok daha önemli hale geldi.

Burada, web sitenizi hem arama algoritması robotları hem de insanlar için optimize etmenin yollarını. Bilmenize yardımcı olacak yeni SEO stratejilerini tartışacağız.
 
Hızlı planlar veya garantiler olmadığını unutmayın. Bu nedenle, her zaman kendiniz için ziyaret etmek isteyeceğiniz bir web sitesi oluşturmaya çalışın ve insanların okumayı ilginç bulacağı içerikler ekleyin.
Bir anahtar kelime öbeği, size göre, sizin türünüzdeki ürün veya işletmeyi aramak için kullanılması en muhtemel olan arama terimidir. Arama motoruna göre sayfanızın konusundan başka bir şey değildir. İçeriğinizi bir web sitesinde doğru anahtar kelimelerle optimize ederek iyi bir sıralama elde etmek çok mümkündür.
 
Kural olarak, birincil anahtar kelimeniz her zaman içeriğinizin ilk paragrafında veya 100 kelimesinde görünmelidir. Ancak içeriğin tamamında anahtar kelime kullanımının doğal görünmesi son derece önemlidir.

2. Sitenizin Mevcut Sıralamasını Kontrol Edin

Web sitenizin sıralamasını iyileştirmek için SEO stratejisine başlamadan önce. ilk adım bir Google arama sonucunda mevcut sıralamasını bulmak olmalıdır.
 
Yeni veya eski olmasına bakılmaksızın tüm web siteleri için geçerlidir. Bu belirli girişi elde etmek için çevrimiçi olarak ücretsiz olarak sunulan çeşitli araçlardan yararlanabilirsiniz.

3. İlgi Çekici Başlık Kullanın

Sayfanızın <title> özelliğiyle birlikte açıklayıcı bir adı olduğundan her zaman emin olun. Arama motorlarının çoğu, sonuçları genellikle web sayfasının başlığıyla birlikte bir bağlantı olarak görüntüler.
 
Bu nedenle, ilgi uyandıracak ve içerikte sunduğunuz şeyi iletecek bir başlık yazın.
 
‘Adsız’ yazan bir bağlantı, ziyaretçinin tıklamasını sağlayacak kadar çekici değildir. Uygunsa, anahtar kelime öbeklerini başlığa dahil ederek ziyaretçiyi çekme şansınızı artırabilirsiniz.

4. Veriye Dayalı Yaklaşım

Conversion XL, yalnızca veri odaklı bir yaklaşıma sahip olarak yüksek sıralama elde edebileceğinizi ve trafiği iyileştirebileceğinizi söylüyor. Gerçekleriniz doğru verilerle desteklendiğinde.
 
insanlar bunu otomatik olarak son derece yetkili olarak kabul edecek ve sosyal medyada daha fazla paylaşacaktır. Sonunda organik erişiminizde genişlemeye yol açacaktır.

5. İlgi Çekici İçerik Teknikleri

Daha geniş bir kitleye ulaşmak için vaka çalışmaları yazmak ve içeriğinizle denemeler yapmak. Arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltmenin bir yoludur.
 
Vaka incelemeleri yazmak veya hatta başkalarının ele aldığı konuları genişletmek gibi çeşitli teknikleri deneyebilirsiniz.

6. Arama Dostu Grafikler

Görme engelliler için bile daha erişilebilir olmaları için resimlerinize <ALT>öznitelikleri ekleyin.
 
Ayrıca, bu belirli biçim, anahtar kelimelerinizi tam olarak Google’ın bulabileceği yere yerleştirmeniz için size ekstra şans da verir.
 
Gerekli olmayan yerlerde anahtar kelimeleri doldurmaktan kaçının.

7. Sosyal Medya Kullanımı

Facebook, LinkedIn, Twitter veya Google+ gibi sosyal ağ siteleri, sitenizi tanıtmak ve sıralamayı yükseltmek için iyi seçeneklerdir.
 
Araştırmalar, web sitenize gelen trafiğin büyük bir kısmının sosyal ağlardan geldiğini gösteriyor. Bu nedenle her web sitesi sahibinin bu tür sosyal sitelerde aktif bir hesabı olması önemlidir.
 
Sosyal medya hesabınızı her zaman yeni ve çekici resimler ve ilgi çekici başlıklar ve içerikle güncelleyin.

8.Mobil Uyumlu Web Sitesi

İnternette konularını aramak için Akıllı Telefonlarını kullanan daha fazla insanla. Web sitenizin mobil uyumlu olması ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunması artık çok önemli hale geldi.

Ayrıca, mobil uyumluluk, Google sıralama sinyallerinden biridir ve bu nedenle üst sıralarda yer almanızı sağlar.

9.Backlink

Bağlantılar, sayfanızı daha yüksek sıralama için optimize etme konusunda en büyük faktörlerdir. Arama motorları hem web sitesine hem de web sitesinden gelen bağlantılara bakar. Google, web sayfanızdaki içeriğin türünü analiz etmek için her zaman bağlantıda kullanılan kelimelere bakar.
 
Web sayfaları içindeki bağlantıları kullanmak, anahtar kelimeleri vurgulamanın bir yoludur. “Daha fazlasını öğrenmek için tıklayın” demek yerine “Daha fazlasını oku” veya “Ayrıca Oku” demeyi tercih etmelisiniz.
Web sitenize gelen diğer sitelerden gelen bağlantılar PageRank’i belirler. Konunuzla eşleşen ilgili web sitelerine metin bağlantıları değiş tokuş ederek sayfanızın sıralamasını iyileştirebilirsiniz.
 
Sayfanızın sıralamasına zarar verebileceği için afiş değişimlerinden kaçının. Her sayfada kaç bağlantı olmalı? Bu tartışmalı bir konudur. Bununla birlikte, en iyi SEO hizmeti şirketi, web sayfasını birden çok bağlantıyla doldurmak yerine her zaman yalnızca doğal ve yararlı görünen bağlantıları tutacaktır.
 
Web sitenizin güvenilirliğine zarar verebileceğinden ve arama motorundaki sıralamanızı kaybetmenize. Neden olabileceğinden, içeriğinizi reklamlara veya diğer komut dosyalarına bağlamaktan kaçının.

10. Rakip Analizi

Rakiplerinizin sitesi sizinkinden öndeyse. Onları tam olarak neyin zirveye çıkardığını kontrol etmeniz gerekir.
 
Rakiplerin hedeflediği anahtar kelimeleri öğrenmek için. Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz.

Sonuç

Google sıralamanızı yükseltmek ancak hedef kitlenizi veya pazarınızı anladığınızda mümkündür. Bunun için yukarıda belirtilen çeşitli ücretsiz çevrimiçi araçları kullanarak biraz araştırma yapmanız. Şşletmeniz için en trend olan anahtar kelimeleri bulmanız ve bunun etrafında bir SEO stratejisi oluşturmanız gerekir.
 
Bloglarda, makalelerde, resim metinlerinde, ALT etiketlerinde, Meta açıklamalarında vb. doğru yerlerde doğru anahtar kelimeleri kullanmanın yanı sıra. Okuyucuya yeni bir şeyler sunan ve onu okumaya teşvik eden detaylı ve ilgi çekici içerikler de üretmelisiniz. aksiyon.
 
Promosyon ayrıca Google sıralamasını iyileştirmenin önemli bir yönüdür. İçeriğinizi kitlesel olarak tanıtmak için çeşitli sosyal platformları ve geri bağlantılar. Gibi diğer stratejileri kullanın ve en iyi sonuçları almak için bunu tutarlı bir şekilde yapın.
 
Tüm oyun, hedef kitlenizin amacını anlamakla ilgilidir ve bunun için kapsamlı bir çevrimiçi pazar araştırması yapmanız gerekir. Yukarıdaki ipuçlarını uyguladığınızda tüm araştırma rakamlarını kullanarak.
 
Google sıralamanız kesinlikle gelişecek ve Google arama algoritmasındaki sürekli gelişen değişikliklere rağmen bunu sürdürmeye devam edecektir.

 

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu