Google

Google Benim İşletmem Rehberi

Google’da daha fazla görünürlük elde etme çabasıyla, birçok işletme bir Google işletme girişi oluşturur.

Böyle bir işletme sahibiyseniz, İşletme Profili oluşturmanın size onun üzerinde yönetim vermediğini ve İşletme Profilinizin sizin için etkili bir.
 
SEO olarak çalışmasını istiyorsanız bu yönetim ve düzenleme özelliklerine ihtiyacınız olduğunu fark etmeyebilirsiniz. ve müşteri adayı oluşturma aracı.
 
Peki, Google İşletme Profilinizin yönetimini nasıl kazanırsınız? Yanıt, ücretsiz bir İşletme Profili oluşturmaya ek olarak, o profil için ayrı olarak ücretsiz bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturmanız gerektiğidir.
SEO olarak çalışmasını istiyorsanız bu yönetim ve düzenleme özelliklerine ihtiyacınız olduğunu fark etmeyebilirsiniz. ve müşteri adayı oluşturma aracı. Peki, Google İşletme Profilinizin yönetimini nasıl kazanırsınız? Yanıt, ücretsiz bir İşletme Profili oluşturmaya ek olarak, o profil için ayrı olarak ücretsiz bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturmanız gerektiğidir.
İşletme Profilinizi yönetmek için ayrı bir Google My Business hesabına ihtiyacınız var.
 
Bir Google Benim İşletmem hesabı, İşletme Profilinizin sahipliğini talep etmenin. Profil üzerinde yönetim haklarını elde etmenin ve Google’daki görünürlüğünüzü artırmak için ek ücretsiz özelliklerin kilidini açmanın tek yoludur. Bu gönderide, Google Benim İşletmem hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağım.

  • Google Benim İşletmem Nedir?
  • Google My Business’ı Etkili Bir Şekilde Kullanma.
  • SEO için Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?
  • Google Benim İşletmem Hesabı Nasıl Oluşturulur?
Bu ücretsiz ve güçlü aracı pazarlama araç setinize dahil edebilmek için okumaya devam edin!

Google Benim İşletmem Nedir?

Belirtildiği gibi, Google Benim İşletmem, birçok önemli işletme dizini listesinden biri olan. Google’daki İşletme Profilinizi yönetmenize ve optimize etmenize olanak sağlayan bir araçtır. Google Benim İşletmem’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklamak için öncelikle. İşletme Profilinin ne olduğu konusunda net olduğumuzdan emin olalım.
 
İşletme Profiliniz, Google’ın Google işletme girişiniz için kullandığı terimdir. İşletme Profilleri, Google Haritalar’da ve Google Arama’nın yerel sonuçlarında görünür.
 
Google Arama’daki İşletme Profilleri şöyle görünür;
İşletme Profiliniz, Google'ın Google işletme girişiniz için kullandığı terimdir. İşletme Profilleri, Google Haritalar'da ve Google Arama'nın yerel sonuçlarında görünür.
İşletme Profili oluşturmak, Google Haritalar’a yer eklemekle aynı şeydir; bu, herkesin yapabileceği bir şeydir. Google’ın tek istediği işletme adı, konumu ve kategorisidir.
 
Google, kopya olmadığını onayladığında, o konum için İşletme Profili oluşturur.
 
İşletme Profili daha sonra tüketicilere yorum bırakmak,fotoğraf eklemek,soru sormak ve hatta soruları yanıtlamak için açıktır. İşletme Profili, Google’ın web üzerinden aldığı bilgilerle de doldurulabilir.
 
Bunun anlamı, bir İşletme Profili, bir Google Benim İşletmem hesabı dışında kendi başına var olabilir.
 
Kendi İşletme Profilinizi oluştursanız da oluşturmasanız da, gösterdiği bilgileri veya topladığı yorumları yönetemezsiniz.
 
İşte burada Google Benim İşletmem devreye giriyor. Bir Google Benim İşletmem hesabı oluşturarak Google’daki İşletme Profilinize hâlâ ücretsiz olarak erişebilir. Bunları özelleştirebilir, yönetebilir ve geliştirebilirsiniz; bundan sonra ele alacağız.

Yerel pazarlama İçin Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?

Bu nedenle, Google Benim İşletmem’in İşletme Profiliniz değil, görünürlüğünü ve etkinliğini artırmak için İşletme Profilinizi geliştirdiğiniz bir araç olduğunu belirledik.
 
Google Listeleme’deki profilinizi daha iyi bir yerel pazarlama aracı haline getirmek için bu. Google Benim İşletmem’i kullanabileceğiniz dört temel yöntemi ele alalım.

1. Tüketicilerle Etkileşim Kurun

Tüketicilerin İşletme Profilinizle etkileşime geçmesinin birçok yolu vardır ve onlarla yeniden etkileşim kurmak için. Google Benim İşletmem hesabınızı kullanırsınız. İncelemelere yanıt verebilir, soruları yanıtlayabilir. Doğrudan mesajlaşmayı etkinleştirebilir ve ilgili uyarıları ayarlayabilirsiniz. Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında yaptığınız gibi. İşletme Profilinizde gönderiler yayınlamak için Google Benim İşletmem’i bile kullanabilirsiniz.

Google Benim İşletmem kontrol paneliniz, İşletme Profilinizde yorumlara yanıt verebileceğiniz, gönderiler yayınlayabileceğiniz ve sorulan soruları yanıtlayabileceğiniz yerdir.

2. İşletmenizi Öne Çıkarın

İşletme Profili tek başına işletmeniz hakkında sınırlı bilgi içerir. Ancak Google Benim İşletmem hesap kontrol paneliniz aracılığıyla çalışma saatleri, web sitenize bir bağlantı, ürünler ve fiyatlandırma, özellikler ve işletmenizi benzersiz kılan diğer ayrıntıları sağlayabilirsiniz. Gerektiğinde düzenlemeler ve güncellemeler yapmak için Google Benim İşletmem’i de kullanacaksınız.

Eksiksiz bir İşletme Profili, en iyi özellikleri de dahil olmak üzere işletmenizin tam bir anlık görüntüsünü doğrudan SERP’de sunar.

3. İçgörü Kazanın

Kitleniz ve yerel arama performansınızhakkında önemli içgörüler elde etmek için Google Benim İşletmem kontrol panelini kullanabilirsiniz.
 
Platformun analiz sekmesinde, müşterilerin İşletme Profilinizi bulmak için kullandıkları sorguları. Sizi Google Haritalar’da mı yoksa Google Arama’da mı bulduğunu.
 
Girişinizde yapılan işlemlerin dökümünü ve fotoğraflarınızın öncekine kıyasla nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. kategorinizdeki diğer profiller. Ayrıca, bir İşletme Profilinden gelen tıklamaları UTM parametreleri ve Google Analytics aracılığıyla izlemeninyolları olduğunu unutmayın.

4. Yerel SEO Gerçekleştirin

Google’ın reklamlarını ve web sitelerini sıralamak için algoritmaları olduğu gibi, İşletme Profillerini sıralamak için de bir algoritması vardır.
 
Google Benim İşletmem kontrol paneliniz aracılığıyla, İşletme Profilinize anahtar kelimeler ekleyebilir. Ve yerel sonuçlarda sıralamasına yardımcı olmak için başka optimizasyonlar gerçekleştirebilirsiniz. Bunu ileride ele alacağız.

Google Benim İşletmem, İşletme Profilinizi gıpta ile bakılan 3'lü Pakette görünecek şekilde optimize etmenize yardımcı olabilir.

Google Benim İşletmem, İşletme Profilinizi gıpta ile bakılan 3’lü Pakette görünecek şekilde optimize etmenize yardımcı olabilir.

SEO için Google Benim İşletmem Nasıl Kullanılır?

Google İşletme Profilleri dinamiktir. Yalnızca platforma göre şekil değiştirmekle kalmaz. Aynı zamanda Google, aranan terime ve kategorinizdeki tüketiciler için en önemli bilgilerin türüne göre profilinizin bölümlerine öncelik verir. Daha da iyisi, Google, alakalı olduğunu düşündüğü anahtar kelimeleri profilinizin içeriğine yerleştirecektir.
 
Ancak, öncelikle profilinizde önceliklendirilecek bilgilerin ve cesaretlendirilecek anahtar kelimelerin olması gerekir. Tıpkı sizin (veya ajansınızın) web sitenizi arama motorları için optimize etmek için WordPress gibi bir içerik yönetim sistemi kullanacağı gibi, Google Benim İşletmem de profilinizi optimize etmek ve erişiminizi genişletmek için kullanılır .
 
Yerel SEO için Google My Business’ı nasıl kullanıyorsunuz? Google için optimize etmek aslında arama yapanlar için optimize etmek olduğundan, hepsi aynı üç şeye bağlıdır. Hedefleme, bilgi kalitesi ve güven.
 

Bilgilerinizi Hedefleyin

İşletme Profilinizin eksiksizliği ve doğruluğu sıralamasını etkiler, bu nedenle istenen bilgileri. Google Benim İşletmem kontrol panelinizin her bölümünde sağladığınızdan emin olun. Burada özellikle önemli olan iletişim bilgileriniz, özel çalışma saatleriniz ve niteliklerinizdir.
 
SEO için Google Benim İşletmem’i kullanmak üzere, Google’a neyi sıralamaya çalıştığınızı söyleyebilmek için. alakalı anahtar kelimeleri İşletme Profilinize dahil ettiğinizden emin olun. Bunları “işletmeden” açıklamanızda, incelemelere verdiğiniz yanıtlarda, sorulara verdiğiniz yanıtlarda ve yayınladığınız gönderilerde kullanın.

Bilgi Kalitesini Koruyun

İşletme Profilinizin eksiksizliği ve doğruluğu sıralamasını etkiler, bu nedenle istenen bilgileri. Google Benim İşletmem kontrol panelinizin her bölümünde sağladığınızdan emin olun. Burada özellikle önemli olan iletişim bilgileriniz, özel çalışma saatleriniz ve niteliklerinizdir.

Güven Oluşturmak

Google My Business’ı SEO için kullanmaya yönelik son yaklaşım, Google’ın algoritmasının güven bileşenine hitap ediyor. İşletmeniz geliştikçe bilgilerinizi güncel ve doğru tutun. Sürekli bir yorum akışı sağlayın ve onlara yanıt verin. Ayrıca, Google Benim İşletmem aracılığıyla. İşletme Profilinize düzenli olarak fotoğraf yükleyerek ve yayınlar yayınlayarak Google’a aktif olduğunuzu bildirin.
 
SEO, herhangi bir işletme için önemlidir. Ancak özellikle SERP’de büyük rakiplere karşı rekabet etmek için yerel hedeflemeyi kullanabilen küçük işletmeler için önemlidir.
 
Google, güçlü İşletme Profilleri ile yerel SEO’yu daha da kolaylaştırıyor. Bu nedenle, yerel pazarlarında görünürlüğü en üst düzeye çıkarmaya çalışan tüm işletmeler için bir Google Benim İşletmem hesabı gereklidir.

Google Benim İşletmem’e Nasıl Kaydolunur?

İşletme Profilimi işletmem için güçlü bir pazarlamacıya dönüştüren ücretsiz bir araç mı? Nereden kaydolurum?
 
Bir Google Benim İşletmem hesabı almak için google.com/business adresine gidin ve sizi bir hesap oluşturma adımlarında yönlendirecek olan “Şimdi yönet”i tıklayın.
 
Unutmayın, bir Google Benim İşletmem Hesabı otomatik olarak bir İşletme Profili oluşturmaz.
 
Size bu Profil’e erişmenizi ve ona daha fazlasını eklemenizi sağlar. Bu nedenle, erişebileceğiniz mevcut bir İşletme Profiliniz olduğundan emin olmak isteyeceksiniz.
Bir Google Benim İşletmem hesabı almak için google.com/business adresine gidin ve sizi bir hesap oluşturma adımlarında yönlendirecek olan "Şimdi yönet"i tıklayın.
Ayrıca, Google Benim İşletmem hesabı oluşturmanın, İşletme Profilinize otomatik erişim sağlamadığını da unutmayın. Google Benim İşletmem hesabınızı oluşturup oturum açtıktan sonra.
 
Google Haritalar’daayrı İşletme Profilinizi bulmanız ve ardından “Bu işletmeyi sahiplen” veya “Bu işletmenin sahibi misiniz?” bağlantı doğrudan profilde görülüyor.
Bu işlemi tamamladıktan sonra, Google Benim İşletmem hesabınız İşletme Profilinize bağlanacak ve sizin yönetiminiz altında olacaktır.

Google Benim İşletmem’i Bugün Kullanmaya Başlayın

Google My Business’ın tam olarak ne olduğunu, nasıl çalıştığını ve nasıl kullanılacağını net bir şekilde anladığınızda, artık bu ücretsiz aracı kullanmanın yerel pazarlama için yalnızca iyi bir fikir değil. Aynı zamanda bir zorunluluk olduğunu da görebilirsiniz.
 
İşletme Profilinizin rakiplerinizi geride bırakması ve dünyanın en popüler arama motorunda daha fazla müşteri çekmesi için.
 
Google Benim İşletmem hesabınızı hemen çalışır duruma getirin.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu