Wordpress

Web Sitesi Fiyatları

İnternet satış ve pazarlama dünyasına açılmak isteyen kişilerin ve kuruluşların en çok araştırma yapmış oldukları konuları web sitesi fiyatları oluşturuyor. Kaliteli ve eşsiz bir web siteye sahip olan bir sektör internet üzerinden çok başarılı işler yapabiliyor. Son dönemlerde özenle hazırlanan web site tasarımları ile bambaşka satış rakamları ortaya çıkıyor.

Bu bakımdan web site tasarımı yaptırırken bu alanda başarılı olan web site yazılımcılarını tercih etmek gerekiyor. Ülkemizde son dönemlerde her işletme ve firmanın yapmış olduğu işi öne çıkaracak tarzda ve etkileyici web tasarımları yapılıyor.

Böylelikle internet pazarlarında daha aktif, popüler ve ses getirici işlerle kazanç elde etmek mümkün oluyor. Web tasarımı fiyatları, web sitenin kalite ve kapsamına göre değişim gösteriyor.

2023 Web Sitesi Fiyatları Listesi

Web sitelerde fiyat detayı da bu hizmete ihtiyacı olan kişilerin araştırdığı konuları ortaya koyuyor. Web sitesi fiyatlarını etkileyen en önemli faktörü, hazırlanacak olan web sitesinin kapsamı oluşturuyor.

Hazırlanacak olan web sitesinin;

 • Hangi sektöre yönelik olacağı,
 • İçerik kalitesi,
 • Hazırlanma süresi,
 • Profesyonel sunumlu olması,
 • Hazır olması veya yeni yazılımla dizayn edilmesi fiyatları etkileyen en önemli etmenler arasında bulunur.

Web sitesinin kapsamı, genişliği, Google’da üst sıralarda yer akacak tasarıma sahip olması gibi detaylar fiyatları etkileyecektir. Bunların yanı sıra kaliteli, profesyonel ve bu alanda detaycı işlem yapan yazılım firmalarının tercih edilmesi önem taşıyor. 2023 yılı web site fiyatları 3 bin lira ile 18 bin lira arasında değişim gösteriyor.

Özel Tasarım Web Site Fiyatları

Web Siteler işletme ve firmalarının çalışma ve sektörlerini öne çıkaran pazarlardır. Bu bakımdan bu pazarların kaliteli ve ilgi uyandırıcı olması önem taşır. Özel tasarım web siteleri bu bakımdan büyük önem taşıyan detayları içerir.

Bir firma ve işletmeye özgü olarak hazırlanmış olan özel tasarım web sitelerinin fiyatları diğer hazır web sitelerden daha uygun olacaktır. Ancak hazır web siteler arasında da işletmelere uygun olan web siteler bulmak mümkün olabilir. Bu bakımdan sizin işletme ve firmanızı tam olarak yansıtan bir web siteyi satın almanız, tercih ettiniz web site konusunda doğru seçeneğe ulaşmanız anlamına gelir.

Wordpress Web Site Fiyatları

Wordpress web site fiyatları hazırlanan web sitesinin kalitesine ve hacmine bağlı olarak değişim gösteriyor. Bir işletmeye ve firmaya özel olarak hazırlanmış ve aynı zamanda kolay kullanımlı bir web site daha yüksek fiyatlı olurken daha sade ve sıradan bir web sitenin fiyatı daha uygun olabiliyor.

Bu anlamda sizin işletme ve firmanızın içeriğini tam anlamıyla yansıtan, internet ortamında popülarite kazandıran ve sizleri öne çıkaran bir web site hazırlatmanız sizlere daha yüksek fiyata mal olabiliyor. Ancak bu hizmetin getirisi düşünüldüğünde bu fiyat çok da yüksek olmuyor.

Hazır Tasarım Web Sitesi Fiyatları

Web tasarım hizmetlerine ve yazılımlarına olan ihtiyacın artış göstermesi, hazır tasarım web sitesi programlarının da piyasaya sunulmasına etki ediyor. Hazır tasarım web siteler sayesinde anında yeni bir sistem üzerinden internet pazarına açılmak mümkün oluyor.

Kurum, kuruluş, işletme ve firmaların daha hızlı şekilde çalışmalarına başlaması için her sektöre özel hazır web site tasarımları hazırlanıyor. Hazır tasarım web site satın alırken doğru adreslerden yapılan alışveriş, işletme ve firmalarınızın yine Google’da etkili bir firma haline gelmesini sağlıyor. Bu alanda doğru yazılım şirketini tercih etmek önem taşıyor.

Freelance Web Tasarım Fiyatları

Web tasarımda freelance olarak çalışma yapan kişiler de bulunuyor. Bu kişiler herhangi bir yazılım şirketine bağlı olarak çalışmayan kişileri oluşturuyor. Freelance web tasarım fiyatları bu anlamda tek kişilik bir çalışma ürünü olduğu için fiyatları da daha yüksek olabiliyor.

Freelancer hazırlamış olduğu web sitesi ile ilgili tüm detayları kendisi biliyor ve çalışma florası da freelance yazılımcı tarafından belirleniyor. Bu durum çoğu firma ve işletme tarafından tercih edilen bir durumu oluşturmuyor.

Her zaman için kapsamlı bir şekilde hazırlanmış olan web siteler daha etkili ve daha kullanışlı olan web site tasarımlarını oluşturuyor. Freelance web tasarım fiyatları 5 bin lira ile 15 bin lira arasında değişim gösteriyor.

Web Tasarım Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Web tasarım fiyatları inisiyatif kullanılan bir sistemi oluşturuyor. Web site tasarım fiyatları belirlenirken;

 • İçerik kalitesi,
 • Web sitenin boyut ve kapsamı,
 • Popüler bir görsel dizayn sağlaması,
 • Google da üst sıralarda yer alma özelliği,
 • Trend bir sayfa olması,
 • İçeriğinde reklam yayınlarına yer verilmesi gibi detaylar tespit ediliyor.

Daha sade ve sıradan bir web site daha uygun fiyatlı olurken daha aktif, popüler, canlı ve hedef kitleye net bir şekilde hitap eden bir web sitenin fiyatı daha yüksek olabiliyor.

İşletme ve firmaların kendi çalışmalarını karşı tarafa direkt olarak ulaştıracak bir web site tasarımı tercih etmesi çalışmalarında başarılı olmaları adına önem taşıyor. Bu nedenle web site fiyatları araştırılırken aynı zamanda web sitenin içerik kalitesine de dikkat etmek gerekiyor.

Web Sitenin Kapsamı

Web site tasarımları son yıllarda birden çok sektörü bir arada barındırabiliyor. Bunun yanı sıra web site tasarımları tek bir sektör olarak da tasarlanabiliyor. Bir web sitenin kapsamı ne kadar geniş ve çeşitli olursa web site tasarım fiyatları da değişim gösteriyor.

Bir web site kapsam bakımından birden çok işletmeye bir arada barındıran bir web site olarak da hazırlanabiliyor işletme ve firmalar kendi çalışma floraları için en uygun olan web site tasarımını kullanabiliyor.

Bu tasarımda kapsamı daha geniş olan bir web site tercih edilebildiği gibi daha sade ve küçük boyutlu bir web site tasarımı da tercih edilebiliyor. Bir kuaför salonu için tercih edilecek olan web site tasarımının kapsamı küçük olurken bir market işletmesinin web site tasarımı daha büyük boyutlu olabiliyor.

Web Site Teması

Web site hazırlanırken web site teması, çalışmanın en özel hattını oluşturuyor. Web sitenin görsel farkındalık yaratması için içeriğinde kullanılan, resim, video, obje ve diğer detayların da sıra dışı olması önem taşıyor.

Diğer web sitelerden farklı bir şekilde tasarlanmış, ilgi çeken, merak uyandırıcı ve hedef kitleyi harekete geçirecek tarza sahip olması web sitenin kalitesini öne çıkarıyor. İnternet üzerinde yer edinmek ve sektörel bazda başarı sağlamak isteyen işletme ve firmaların web site temasına özen göstermesi önem taşıyor.

SEO Çalışmaları

SEO Çalışması.

SEO çalışmaları internet üzerinde tutunmanın, var olmanın ve başarılı olmanın bağlı olduğu sistem çalışmalarıdır. Günümüzde SEO çalışmalarına ek olarak reklam ve pazarlama sistemleri de internette başarı sağlamanın özel şeklini ortaya çıkarıyor. Kusursuz hazırlanmış olan bir seo uyumlu çalışma, web sitenin ön plana çıkmasında pozitif etki sağlıyor.

Mobil Uyumlu Tasarım

İnternetin cep telefonları üzerinden kullanılıyor olması web site tasarımlarında da mobil uyumlu tasarımları gerekli hale getiriyor. Kişiler mobil cihazları üzerinden işletme ve firmaların tüm özelliklerini detaylı bir şekilde incelemek istiyor. Bu nedenle web site tasarımlarını mobil uyumlu olarak seçen, doğru tercihler yapan firma ve işletmeler mobil üzerinden de hedef kitlelerine kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları

İşletme ve firmaların saygın ve itibar sahibi firma olduklarını göstermelerinin tek seçeneğini kurumsal kimlik yapısına sahip olmaları oluşturuyor. Web site tasarımı yapılırken kurumsal kimlik detayına dikkat edilmesi işletme ve firmaların diğer firmalardan bir adım daha öne çıkmalarını sağlıyor. Bu alanda hizmet alınırken kurumsal kimlik çalışmaları yönünden de uzman olan firmaların tercih edilmesi gerekiyor.

Logo Tasarımı

Her işletme ve firmanın bir logoya ihtiyacı bulunuyor. Hedef kitlenin aklında kalan özel logo tasarımı yaptırmak, işletme ve firmaların çalışmalarında daha başarılı olmalarını ve itibar sahibi firmalar haline gelmelerini sağlıyor. İşletme ve firmaların isimleri unutulsa dahi logo unutulmuyor. Bu işlem yazılım firmaları tarafından çok başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor.

Web Tasarımının Önemli Noktaları

Web tasarımları; işletme ve firmaları çok büyük bir camiaya açan özel bir kapıdır. Bu bakımdan işletme ve firmanın çalışmasındaki tüm detayları öne çıkaracak tasarıma sahip olmalıdır. Son dönemlerde web tasarımları bu tarzda dizayn ediliyor. Böylelikle işletme ve firmalar İnternet ortamında çok daha başarılı ve yüksek gelir elde eden işler yapabiliyor.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu