SEO

Siteye Trafik Çekmek İçin 9 Ücretsiz Yöntem

Arama motorlarından biraz yardım alarak web sitenizin dijital pazarlama hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olacak. Web sitesi trafiğinde artış elde edebilirsiniz. Yine de, bir web sitesini optimize ederken ihtiyaç duyacağınız sadece trafik değil, hedeflenen trafiktir
 
Blog konularınızla ilgili seçici olmak, yüksek amaçlı açılış sayfaları yazmak. Web sitenizi büyük sosyal ağlarda tanıtmak, web sitenizdeki trafiğin dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği konusunda rol oynayacaktır. Nihayetinde, bir web sitesinin hedefi, trafik sayımlarının ötesine ve dönüşüme uzanır. 
 
Yüksek oranda hedeflenmiş trafiğiniz olduğunda, sitenizin aldığı tüm trafikten para kazanmak çok daha kolaydır. Bu makalede, arama motorlarından ve daha fazlasından. Web sitenize hedeflenen trafiği nasıl çekeceğinizi paylaşacağım.

İçerik Pazarlaması

Blogunuz için içerik üretmek, hedeflenen trafik oluşturmanın anahtarıdır. Anahtar kelimeler firmanızın uzmanlık alanına ne kadar yakınsa, web sitenizde o kadar hedeflenmiş trafik alırsınız.
 
Örneğin, bir SEO ajansınız varsa , “SEO ajansı nasıl seçilir?” ve “SEO Ajansları arası karşılaştırma” gibi anahtar kelimeler. Yüksek amaçlı kabul edilir ve bu terimler arama motorlarında sıralamaya başladığında hedeflenen trafiğe yol açar.
 
Bununla birlikte, web sitenizin temel işlevinden ne kadar uzaklaşırsanız. Dönüşüm hunisinin en üstündeki anahtar kelimeler genellikle daha fazla arama hacmine sahip olduğundan. Muhtemelen daha fazla web trafiği alırsınız ancak daha az hedeflenir ve daha düşük oranda dönüşüm sağlar.

Sosyal Medya

Sosyal medya, web sitenizin trafiğini büyük ölçüde artırabilir. Sosyal medyadan hedeflenen trafiği elde etmek için. Sunduğunuz hizmet veya ürüne mümkün olduğunca yakın içerik oluşturmak isteyeceksiniz.
 
Örneğin, bir SEO ajansı olarak daha fazla hedeflenmiş web sitesi trafiği istiyorsanız , geçerli sosyal ağlarda işletme giderleri. SEO hakkında gönderiler oluşturmak isteyeceksiniz. Kitlenizi etkileşim kurmaya ve web sitenize tıklamaya teşvik eden infografikler. Blog gönderileri ve kısa videolar oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz. 

Konuk Blogları

Konuk bloglama, üçüncü taraf web sitelerinde blog gönderileri yazma eylemidir. Üçüncü taraf web sitelerinden hedeflenen trafik elde etmek için, sizinle benzer. Bir sektördeki siteler için blog gönderileri yazdığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. 
 
Çoğu kişi en büyük web siteleri için blog gönderileri yazmaya odaklanır, ancak bu daha fazla hedeflenmiş trafiğe yol açmaz. Yalnızca size web sitesi trafiğinde ve etki alanı otoritesinde bir artış sağlar.

Bağlı Kuruluş Pazarlaması

Bağlı kuruluş pazarlaması, daha hedeflenmiş bir kitle çekmek için. Dijital pazarlama çabalarınızı ve web trafiğinizi artırmanıza yardımcı olacak iyi bir yol olabilir. Satış ortağı, kendi özel bağlantısı aracılığıyla satılan her ürün için komisyon kazanan kişidir. Influencer’lar genellikle beğendikleri markalar için üye olurlar. Bu aynı zamanda değerli, ücretsiz bir ortaklık fırsatı olabilir. 
 
Belirli kriterler belirleyerek programınıza katılan satış ortakları konusunda seçici olmak. Kaliteli trafik sağlamanıza yardımcı olabilir.
 
Örneğin, sosyal medyalarının veya web sitelerinin bulunduğu niş e-posta listelerinin ne kadar hedefli olduğu. Profillerinin ve web sitelerinin kullanıcı demografisini anlamak. Bağlı kuruluşlarınızdan hedeflenen trafiğin sağlanmasına yardımcı olabilir. seçici ol!

Backlink

Üçüncü taraf web sitelerinden hedeflenen ziyaretçiler elde etmek istiyorsanız. Backlink aldığınız şirketler konusunda seçici olmak isteyeceksiniz.
 
Alakalı web sitelerinden geri bağlantılar alarak bir arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanızı yükseltebilirsiniz. Arama motorlarının alanınızın hangi sektörün parçası olduğunu anlamasına yardımcı olur, böylece nişiniz için daha iyi sıralanırsınız.
 
Backlink almak, belirli sayfaların sıralamasını da yükseltmeye yardımcı olur. Blog gönderilerinde, önemli açılış sayfalarında ve ana sayfanızda geri bağlantılar oluşturmayı hedeflemek. Belirli ve muhtemelen yüksek dönüşüm sağlayan sayfalara hedeflenmiş trafik almanıza yardımcı olacaktır.

Video Pazarlama

Dijital pazarlamanızdan biraz daha fazla web sitesi trafiğine mi ihtiyacınız var? Neyse ki, video pazarlamadan ve hatta kendi YouTube kanalınızdan da hedeflenmiş trafik elde edebilirsiniz. Birçok arama tabanlı sektör için YouTube, web siteniz için dönüşüm oranınızı artırabilir. Bu nedenle, sektör bilgilerini paylaştığınız bir YouTube kanalına sahip olmak çok önemlidir. 
 
YouTube videolarını ilgili blog gönderilerine gömebilir ve sitenize kolay erişim için. Videolarınızda blog gönderinizin bağlantılarını paylaşabilirsiniz.
 
Bu, sitenize gelen mobil trafiğin artmasına neden olabilir. Videolarınızı kısa, öz, hoş bir konuşmacı tarafından anlatılan ve erişilebilirliği kolaylaştıran altyazılarla yapmak. Hedeflenen web trafiğini getirmenize de yardımcı olabilir.

Podcasting

Kendi podcast’inizi oluşturarak veya ilgili, sektöre özel podcast’lere. Konuk olarak katılarak hedeflenen trafiği elde edebilirsiniz.
 
Örneğin, SEO ajansları, bir veya daha fazla web sitesi için hizmet almak isteyen insanları cezbetmek için SEO hakkında bilgilendirici ve piyasa trendleri hakkında bir podcast oluşturabilir. 

Dönüşüm Optimizasyonu

Halihazırda bir ton web sitesi trafiği getiriyorsanız, bazen tek yapmanız gereken. Web sitenizdeki kullanıcıları hedeflemek için sayfalarınızı optimize etmektir.
 
Bu sayfaların amacına göre açılış sayfalarında ve blog gönderilerinde doğru teklife sahip olmak. Daha nitelikli potansiyel müşteriler elde etmenize yardımcı olabilir.
 
Belki doğru kitle web sitenize geliyordur. Ancak katılım formunuzda sunduğunuz teklif, içinde bulundukları aşama için ideal değildir. 

E-Posta Pazarlaması

Bir e-posta kampanyasıyla web sitenizin trafiğini ücretsiz olarak artırabilirsiniz. Düzenli olarak temizlediğiniz bir e-posta listesi, e-posta alıcısı listenize. Aktif olarak kaydolduğu için web sitenizde hedeflenen trafiğe yol açabilir. 
 
E-posta listeniz, sahip olduğunuz en değerli dijital pazarlama varlıklarından biridir. Bu nedenle, ziyaretçilerin belirli bir blog gönderisine veya açılış sayfasına hedeflenmesini istiyorsanız.
 
Kitlenizi segmentlere ayırmayı ve onlara e-posta göndermeyi düşünün. Web sitenize yönelik bir ton hedefli trafik, arama sonuçlarında da yüksek sıralamalara yol açabilir.

Sonuç

Bu yöntemler, blogunuzun trafik çekme potansiyelini artırmak için. Kullanabileceğiniz ücretsiz ve etkili stratejilerdir. Ancak, trafik çekmek zaman alabilir ve sabır gerektirebilir.
 
Sürekli olarak içerik üretmeye devam ederek, sosyal medyada etkin bir şekilde paylaşarak. Ve diğer yöntemleri uygulayarak blogunuzun görünürlüğünü artırabilir ve daha fazla trafik elde edebilirsiniz.
 
Unutmayın, başarılı bir blog oluşturmak zaman ve emek gerektirir. Bu nedenle tutarlılık ve kalite üzerinde odaklanmak önemlidir.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu