SEO

SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Google, sunmaya devam ettiği tüm algoritma güncellemeleriyle bizi tetikte tutarken. Web sitelerini arama için optimize etmek isteyen gelen pazarlamacılar için. Oldukça tutarlı olan bir şey var anahtar kelime araştırması.

Bu yazıda, anahtar kelime araştırmasının ne olduğunu, neden önemli olduğunu. SEO stratejiniz için araştırmanızı nasıl yapacağınızı ve web siteniz için doğru anahtar kelimeleri nasıl seçeceğinizi tanımlayacağız.

Anahtar Kelime Araştırması Nedir?

Anahtar kelime araştırması, insanların bu verileri belirli bir amaç için. Genellikle arama motoru optimizasyonu (SEO) veya genel pazarlama için kullanmak amacıyla. Arama motorlarına girdikleri arama terimlerini bulma ve analiz etme sürecidir.
Anahtar kelime araştırması, hedeflenecek sorguları, bu sorguların popülerliğini. Sıralama zorluklarını ve daha fazlasını ortaya çıkarabilir.

Anahtar Kelime Araştırması Neden Önemlidir?

Anahtar kelime araştırması, hangi anahtar kelimelerin hedeflenmesinin en iyi olduğunu bulmanıza yardımcı olur. Hedef kitlenizin aslında Google’da aradığı sorgular hakkında değerli bilgiler sağlar.
Bu gerçek arama terimlerine girebileceğiniz içgörü. Daha geniş pazarlama stratejinizin yanı sıra içerik stratejisini bilgilendirmeye yardımcı olabilir.
İnsanlar çevrimiçi araştırma yaparken çözüm bulmak için anahtar kelimeler kullanır. Bu nedenle, içeriğiniz, onlar arama yaparken hedef kitlemizin önüne çıkmayı başarırsa. Daha fazla trafik elde edersiniz. Bu nedenle, bu aramaları hedeflemelisiniz.
Ayrıca inbound metodolojisinde insanlara anlatmak istediklerimiz etrafında içerik oluşturmuyoruz. İnsanların keşfetmek istedikleri etrafında içerik oluşturmalıyız. Yani seyircimiz bize geliyor.
Bunların hepsi anahtar kelime araştırması ile başlar.
Anahtar kelime araştırması yapmanın birçok faydası vardır, en popüler nedenler şunlardır.

Pazarlama Trendi İçgörüsü

Etkili anahtar kelime araştırması yapmak. Size mevcut pazarlama trendleri hakkında fikir verebilir. İçeriğinizi hedef kitlenizin aradığı alakalı konulara ve anahtar kelimelere odaklamanıza yardımcı olabilir.

Trafik Büyümesi

Yayınladığınız içeriğe en uygun anahtar kelimeleri belirlediğinizde. Arama motoru sonuçlarında ne kadar üst sıralarda yer alırsanız, web sitenize o kadar fazla trafik çekersiniz.

Müşteri Kazanımı

İşletmenizde diğer işletme profesyonellerinin aradığı içerik varsa, ihtiyaçlarını karşılayabilir. Onları farkındalık aşamasından satın alma noktasına kadar alıcı yolculuğuna yönlendirecek bir harekete geçirici mesaj sağlayabilirsiniz.
Anahtar kelimeleri popülerliklerine, aranma hacimlerine ve genel amaçlarına göre araştırarak. Hedef kitlenizdeki çoğu kişinin yanıtlamak istediği soruları çözebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler ve Konular

Giderek daha fazla, SEO’nun son 10 yılda ne kadar geliştiğini ve insanların her gün yaptığı aramalar için. İyi sıralama yeteneğimiz için anahtar kelimelerin kendilerinin ne kadar önemsiz hale geldiğini duyuyorum.
Ve bir dereceye kadar bu doğrudur, ancak bir SEO uzmanının gözünde bu farklı bir yaklaşımdır. Daha ziyade, o anahtar kelimenin arkasındaki niyet ve bir içeriğin bu amaca uygun olup olmadığıdır.
Ancak bu, anahtar kelime araştırmasının eski bir süreç olduğu anlamına gelmez. Açıklamama izin ver.
Anahtar kelime araştırması, insanların hangi konuları önemsediğini ve doğru SEO aracını kullandığınızı varsayarsak. Bu konuların hedef kitleniz arasında gerçekte ne kadar popüler olduğunu size söyler. Buradaki etkin terim konulardır ayda yüksek hacimli arama alan anahtar kelimeleri araştırarak.
İçeriğinizi tanımlayabilir ve üzerinde içerik oluşturmak istediğiniz konulara göre sıralayabilirsiniz. Ardından, hangi anahtar kelimeleri aradığınızı ve hedeflediğinizi belirlemek için bu konuları kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırmasının Unsurları

Anahtar kelime araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken üç ana unsur vardır.

1.Alaka

Google, içeriği alaka düzeyine göre sıralar. Arama amacı kavramının devreye girdiği yer burasıdır. İçeriğiniz yalnızca, arama yapanların ihtiyaçlarını karşılıyorsa bir anahtar kelime için sıralanır.

Ek olarak, içeriğiniz sorgu için en iyi kaynak olmalıdır. Ne de olsa, web’de bulunan diğer içerikten daha az değer sağlıyorsa, Google içeriğinizi neden daha yüksek sıralasın?

2.Yetki

Google, yetkili olduğunu düşündüğü kaynaklara daha fazla ağırlık sağlayacaktır. Bu, sitenizi faydalı bilgi içeriğiyle zenginleştirerek ve sosyal sinyaller ve geri bağlantılar kazanmak için. Bu içeriği tanıtarak yetkili bir kaynak olmak için elinizden geleni yapmanız gerektiği anlamına gelir.
Alanda yetkili olarak görülmüyorsanız veya bir anahtar kelimenin SERP’leri rekabet edemeyeceğiniz ağır kaynaklarla doluysa. İçeriğiniz istisnai olmadığı sürece sıralama şansınız daha düşüktür.

3.Hacim

Belirli bir anahtar kelime için ilk sayfada yer alabilirsiniz, ancak hiç kimse onu aramazsa, sitenize trafik gelmez. Hayalet bir kasabada dükkan açmak gibi.

SEO Stratejiniz İçin Anahtar Kelimeler Nasıl Araştırılır?

Hedeflemeniz gereken terimlerin bir listesini çıkarmanıza yardımcı olması için. Takip edebileceğiniz bir anahtar kelime araştırma sürecini açıklayacağım.
Bu şekilde, gerçekten önemsediğiniz arama terimleri için bulunmanıza yardımcı olan. Güçlü bir anahtar kelime stratejisi oluşturabilecek ve uygulayabileceksiniz.

1. Adım : İşletmeniz Hakkında Bildiklerinize Dayanarak Önemli Ve Alakalı Konuların Bir Listesini Yapın.

Bu süreci başlatmak için, genel gruplar açısından sıralamak istediğiniz konuları düşünün. İşletmeniz için önemli olduğunu düşündüğünüz yaklaşık 5-10 konu grubu bulacaksınız ve daha sonra bu konu gruplarını. Sürecin ilerleyen aşamalarında bazı belirli anahtar kelimeler bulmanıza yardımcı olması için kullanacaksınız.
Normal bir blog yazarıysanız, bunlar muhtemelen en sık blog yazdığınız konulardır. Veya belki de satış görüşmelerinde en çok gündeme gelen konulardır. Kendinizi alıcı karakterlerinizin yerine koyun hedef kitleniz. Şşletmenizin bulunmasını isteyeceğiniz ne tür konuları arar?
 • “inbound pazarlama”
 • “blog yazmak”
 • “e-posta pazarlaması”
 • “potansiyel müşteri oluşturma”
 • “SEO”
 • “sosyal medya pazarlaması”
 • “pazarlama analitiği”
 • “pazarlama otomasyonu”
Her anahtar kelimenin sağındaki parantez içindeki sayıları görüyor musunuz? Bu, onların aylık arama hacmidir. Bu veriler, bu konuların hedef kitleniz için ne kadar önemli olduğunu ve o anahtar kelimeyle başarılı olmak için. Kaç farklı alt konu hakkında içerik oluşturmanız gerekebileceğini ölçmenizi sağlar. Bu alt konular hakkında daha fazla bilgi edinmek için 2. adıma geçiyoruz…

Adım 2 : Bu Konu Gruplarını Anahtar Kelimelerle Doldurun

Artık odaklanmak istediğiniz birkaç konu grubuna sahip olduğunuza göre. Bu gruplara giren bazı anahtar kelimeleri belirlemenin zamanı geldi. Bunlar, SERP’lerde sıralanmasının önemli olduğunu düşündüğünüz anahtar kelime öbekleridir. Çünkü hedef müşteriniz muhtemelen bu belirli terimler için arama yapıyordur.
Örneğin, bir gelen pazarlama yazılımı şirketi olan “pazarlama otomasyonu” için o son konu grubunu ele alsaydım. İnsanların bu konuyla ilgili yazacağını düşündüğüm bazı anahtar kelime öbekleri üzerinde beyin fırtınası yapardım. Bunlar şunları içerebilir.

 • Pazarlama otomasyon araçları.
 • Pazarlama otomasyon yazılımı nasıl kullanılır.
 • Pazarlama otomasyonu nedir?
 • Pazarlama otomasyonu yazılımına ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım.
 • Lider yetiştirmek.
 • E-posta pazarlama otomasyonu.
 • Üst düzey otomasyon araçları.
Ve benzeri vb. Bu adımın amacı, nihai anahtar kelime öbekleri listenizi bulmak değildir. Potansiyel müşterilerin belirli bir konu grubuyla ilgili içeriği aramak için kullanabileceğini düşündüğünüz bir beyin dökümü ile bitirmek istiyorsunuz. Listeleri daha sonra daraltacağız, böylece çok hantal bir şeye sahip olmayacaksınız.

Bu alıştırmayı, sahip olduğunuz kadar çok konu grubu için tekrarlayın. Ve unutmayın, alakalı arama terimleri bulmakta sorun yaşıyorsanız, her zaman müşteriyle yüz yüze olan iş arkadaşlarınıza. Satış veya Hizmette olanlara gidebilir ve onlara potansiyel müşterilerinin ve müşterilerinin ne tür terimler kullandığını sorabilirsiniz. sahip oldukları ortak sorular. Bunlar genellikle anahtar kelime araştırması için harika başlangıç ​​noktalarıdır.

3. Adım : Niyetin Anahtar Kelime Araştırmasını Nasıl Etkilediğini Anlayın ve Buna Göre Analiz Edin

Bir önceki bölümde söylediğim gibi, kullanıcı niyeti artık Google gibi arama motorlarında iyi bir sıralama elde edebilmeniz için en önemli faktörlerden biridir. Bugün, web sayfanızın, arama yapan kişinin kullandığı anahtar kelimeyi taşımaktansa, arama yapan kişinin çözmeyi amaçladığı sorunu ele alması daha önemlidir . Peki, bu yaptığınız anahtar kelime araştırmasını nasıl etkiliyor?

Anahtar kelimeleri göründüğü gibi almak kolaydır ve ne yazık ki, anahtar kelimeler yüzeyin altında pek çok farklı anlama sahip olabilir. Bir aramanın arkasındaki amaç, sıralama potansiyeliniz için çok önemli olduğundan. Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri nasıl yorumladığınız konusunda ekstra dikkatli olmanız gerekir.

Örneğin, oluşturmak istediğiniz bir makale için “blog nasıl açılır” anahtar kelimesini araştırdığınızı varsayalım. “Blog”, bir blog gönderisi veya blog web sitesinin kendisi anlamına gelebilir. Arama yapan kişinin bu anahtar kelimenin arkasındaki amacı, makalenizin yönünü etkileyecektir. Araştırmacı, bireysel bir blog gönderisini nasıl başlatacağını öğrenmek istiyor mu? Yoksa blog yazmak amacıyla bir web sitesi etki alanını gerçekten nasıl başlatacaklarını bilmek mi istiyorlar? İçerik stratejiniz yalnızca ikincisiyle ilgilenen kişileri hedefliyorsa. Taahhütte bulunmadan önce anahtar kelimenin amacından emin olmanız gerekir.

Bir kullanıcının bir anahtar kelimedeki amacının ne olduğunu doğrulamak için. Bu anahtar kelimeyi bir arama motoruna girmeniz ve ne tür sonuçların çıktığını görmeniz iyi bir fikirdir. Google’ın içerik türünün, anahtar kelime için oluşturmak istediğiniz şeyle yakından ilişkili olduğundan emin olun.

Adım 4 : İlgili Arama Terimlerini Araştırın

Bu, anahtar kelime araştırması yaparken zaten düşünmüş olabileceğiniz yaratıcı bir adımdır. Değilse, bu listeleri doldurmanın harika bir yolu.

İnsanların belirli bir konu hakkında arama yapıyor olabileceği daha fazla anahtar kelime bulmakta zorlanıyorsanız. Google’a bir anahtar kelime eklediğinizde görünen ilgili arama terimlerine bir göz atın. İfadenizi yazıp Google sonuçlarının en altına gittiğinizde.

Orijinal girdinizle ilgili aramalar için bazı öneriler göreceksiniz. Bu anahtar kelimeler, dikkate almak isteyebileceğiniz diğer anahtar kelimeler için fikirleri harekete geçirebilir.
İnsanların belirli bir konu hakkında arama yapıyor olabileceği daha fazla anahtar kelime bulmakta zorlanıyorsanız. Google'a bir anahtar kelime eklediğinizde görünen ilgili arama terimlerine bir göz atın. İfadenizi yazıp Google sonuçlarının en altına gittiğinizde.
Bonus ister misin? İlgili arama terimlerinden bazılarını yazın ve ilgili arama terimlerine bakın.

Adım 5 : Anahtar Kelime Araştırma Araçlarını Kendi Avantajınıza Kullanın

Bonus ister misin? İlgili arama terimlerinden bazılarını yazın ve ilgili arama terimlerine bakın . Anahtar kelime araştırması ve SEO araçları, tam eşlemeli anahtar kelimelere ve bu noktaya kadar oluşturduğunuz. Fikirleri temel alan sıralı eşlemeli anahtar kelimelere dayalı olarak daha fazla anahtar kelime. Fikri bulmanıza yardımcı olabilir. En popüler olanlardan bazıları şunlardır.

Web Siteniz İçin Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur ve Seçilir

Sıralamak istediğiniz anahtar kelimeler hakkında bir fikriniz olduğunda. Stratejiniz için en iyi olanlara göre listenizi hassaslaştırmanın zamanı geldi. İşte nasıl?

Adım 1 : Anahtar Kelime Listenizi Kısaltmak İçin Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı Kullanın

Google’ın Anahtar Kelime Planlayıcı’sında, düşündüğünüz anahtar kelimeler için arama hacmi ve trafik tahminleri alabilirsiniz. Ardından, Anahtar Kelime Planlayıcı’dan öğrendiğiniz bilgileri alın ve bazı boşlukları doldurmak için Google Trendler’i kullanın.
 
Listenizde çok az arama hacmi olan ve yukarıda bahsettiğimiz gibi sağlıklı bir karışım elde etmenize yardımcı olmayan. Terimleri işaretlemek için Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanın. Ancak herhangi bir şeyi silmeden önce Google Trendler’de trend geçmişine ve tahminlerine bakın. Örneğin, bazı düşük hacimli terimlerin gerçekten şimdi yatırım yapmanız gereken bir şey olup olmadığını görebilir ve avantajlarından sonra yararlanabilirsiniz.
 
Veya belki de çok hantal bir terimler listesine bakıyorsunuz ve onu bir şekilde daraltmanız gerekiyor… Google Trendler, hangi terimlerin yükselme eğiliminde olduğunu. Bu nedenle odaklanmanıza daha fazla değer verdiğini belirlemenize yardımcı olabilir.

Adım 2 : Düşük Asılı Meyvelere Öncelik Verin

Düşük asılı meyvelere öncelik vermekten kastettiğimiz. Web sitenizin otoritesine göre sıralama şansınız olan anahtar kelimelere öncelik vermektir.
 
Büyük şirketler genellikle yüksek arama hacmine sahip anahtar kelimelerin peşine düşer. Bu markalar zaten iyi kurulmuş olduğundan. Google genellikle onları birçok konuda yetki sahibi olmakla ödüllendirir.
 
Rekabeti az olan anahtar kelimeleri de düşünebilirsiniz. Hâlihazırda en yüksek sıralama için mücadele eden birden fazla makaleye sahip olmayan anahtar kelimeler. Hak iddia etmeye çalışan başka kimse yoksa, varsayılan olarak o noktayı karşılayabilir.

3 Adım : Seçtiğiniz Anahtar Kelimeler İçin Aylık Arama Hacmini Kontrol Edin

İnsanların keşfetmek istedikleri etrafında içerik yazmak istiyorsunuz. MSV’yi kontrol etmek tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir.
 
Aylık arama hacmi, bir arama sorgusunun veya anahtar kelimenin arama motorlarına her ay girilme sayısıdır. Searchvolume.io veya Google Trends gibi araçlar. İlgili anahtar kelime kümeleri üzerinden en çok aranan anahtar kelimeleri. Ücretsiz olarak bulmanıza yardımcı olabilir.

Adım 4 : Anahtar Kelimeleri Seçerken SERP Özelliklerini Hesaba Katın

Doğru kullanıldığında Google’ın öne çıkaracağı birkaç SERP özelliği snippet’i vardır. Onlar hakkında bilgi edinmenin kolay bir yolu, seçtiğiniz anahtar kelimelere bakmak ve ilk sonucun nasıl göründüğüne bakmaktır. Ancak, SERP özellikli snippet’lerin türlerine hızlı bir genel bakış için, burada ne olduklarını özetleyeceğim.

Görüntü Paketleri

Görüntü paketleri, organik bir konumda görünen yatay bir görüntü sırası olarak görüntülenen arama sonuçlarıdır. Bir görsel paketi varsa, yerleştirme kazanmak için görsel ağırlıklı bir gönderi yazmalısınız.

Görüntü paketleri, organik bir konumda görünen yatay bir görüntü sırası olarak görüntülenen arama sonuçlarıdır. Bir görsel paketi varsa, yerleştirme kazanmak için görsel ağırlıklı bir gönderi yazmalısınız.

Paragraf Parçacıkları
Öne çıkan snippet’ler veya paragraf snippet’leri, genel arama sorgularına hızlı yanıtlar için. Google arama sonuçlarının en üstünde görünen kısa metin parçacıklarıdır. Arama yapanın amacını anlamak ve kısa ve öz cevaplar vermek yerleşimi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Parçacıkları Listeleme

Liste parçacıkları veya listeler, genellikle “Nasıl Yapılır” aramaları için bir şeyi baştan sona yapmaya yönelik adımları özetleyen gönderiler için oluşturulmuş parçacıklardır. Doğrudan, net talimatlar ve biçimlendirme içeren gönderiler oluşturmak, bu yerleşimi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Video Parçacıkları

Video snippet’leri, Google’ın bir arama sorgusu sayfasının üst kısmında öne çıkan metin snippet’leri yerine göstereceği kısa videolardır. Hem YouTube’da hem de web sitenizde bir video yayınlamak. İnsanların aradığı hedeflenen anahtar kelimelerde etiketlenirse. Bu yerleşimi kazanmanıza yardımcı olabilir.

Adım 5 : Her Gruptaki Ana Terimler Ve Uzun Kuyruklu Anahtar Kelimelerin Bir Karışımını Kontrol Edin

Ana terimler, genellikle daha kısa ve daha genel olan anahtar kelime öbekleridir. Kiminle konuştuğunuza bağlı olarak, genellikle bir ila üç kelime uzunluğundadırlar. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler ise genellikle üç veya daha fazla kelime içeren daha uzun anahtar kelime öbekleridir.
 
Ana terimlerin ve uzun kuyruk terimlerinin bir karışımına sahip olduğunuzu kontrol etmeniz önemlidir. Çünkü bu size uzun vadeli hedefler ve kısa vadeli kazançlarla iyi dengelenmiş bir anahtar kelime stratejisi verecektir. Bunun nedeni, ana terimlerin genellikle daha sık aranmasıdır. Bu da onları genellikle çok daha rekabetçi ve uzun kuyruklu terimlere göre sıralamayı daha zor hale getirir. Bir düşünün: Arama hacmine veya zorluğuna bakmadan, sizce aşağıdaki terimlerden hangisi için sıralama yapmak daha zor olur?
 
 1. harika bir blog yazısı nasıl yazılır.
 2. blog yazmak.
# 2’yi cevapladıysanız, kesinlikle haklısınız. Ama cesaretiniz kırılmasın. Ana terimler genellikle en fazla arama hacmini övünürken. Açıkçası, “harika bir blog yazısı nasıl yazılır” teriminden alacağınız trafik genellikle daha arzu edilir.
 
Neden?
 
Çünkü belirli bir şeyi arayan biri, gerçekten genel bir şey arayan birine göre muhtemelen ürün veya hizmetiniz için çok daha nitelikli bir araştırmacıdır. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler daha spesifik olma eğiliminde olduğundan. Bu anahtar kelimeleri arayan kişilerin gerçekte ne aradıklarını söylemek genellikle daha kolaydır. Öte yandan, “bloglama” ana terimini arayan biri. İşinizle ilgisi olmayan birçok nedenden dolayı onu arıyor olabilir.
 
Bu nedenle, ana terimler ve uzun kuyruklu anahtar kelimelerin sağlıklı bir karışımına sahip olduğunuzdan. Emin olmak için anahtar kelime listelerinizi kontrol edin.
 
Uzun kuyruklu anahtar kelimelerin size sağlayacağı bazı hızlı kazançları kesinlikle istiyorsunuz. Ancak aynı zamanda uzun vadede daha zor ana terimlerden kurtulmaya çalışmalısınız.

6 Adım : Rakiplerin Bu Anahtar Kelimeler İçin Nasıl Sıralandığını Görün

Rakibinizin bir şeyler yapıyor olması sizin de yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Aynı şey anahtar kelimeler için de geçerli. Bir anahtar kelimenin rakibiniz için önemli olması sizin için de önemli olduğu anlamına gelmez. Bununla birlikte, rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için sıralama yapmaya çalıştığını anlamak. Anahtar kelime listenizi yeniden değerlendirmenize yardımcı olacak harika bir yoldur.
 
Rakibiniz de listenizdeki belirli anahtar kelimeler için sıralama yapıyorsa. Sıralamanızı bunlar için iyileştirmeye çalışmak kesinlikle mantıklıdır. Ancak, rakiplerinizin umursamadığı şeyleri görmezden gelmeyin. Bu sizin için de önemli şartlarda pazar payına sahip olmanız için harika bir fırsat olabilir.
 
Biraz daha gerçekçi olan terimlere karşı rekabet nedeniyle biraz daha zor olabilecek terimlerin dengesini anlamak. Uzun kuyruklu ve baş terimlerin karışımının izin verdiği benzer bir dengeyi korumanıza yardımcı olacaktır. Unutmayın, amaç, bazı hızlı kazanımlar sağlayan ancak aynı zamanda daha büyük. Daha zorlu SEO hedeflerine doğru ilerlemenize yardımcı olan bir anahtar kelime listesi elde etmektir.
 
Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeler için sıralandığını nasıl anlarsınız? Arel=”noopener” target=”_blank” hrefs, anahtar kelimeleri gizli bir tarayıcıda manuel olarak aramanın. Rakiplerinizin hangi konumlarda olduğunu görmenin yanı sıra. Girdiğiniz alan için en iyi anahtar kelimeleri size gösteren bir dizi ücretsiz rapor çalıştırmanıza olanak tanır. Bu, rakiplerinizin sıraladığı terim türlerini anlamanın hızlı bir yoludur.

SEO için En İyi Anahtar Kelimeler

“En iyi” anahtar kelimeler olmadığını, yalnızca hedef kitleniz tarafından yüksek oranda aranan anahtar kelimeler olduğunu anlayın. Bunu akılda tutarak, sayfaları sıralamanıza ve trafik çekmenize yardımcı olacak bir strateji oluşturmak size kalmış.
 
SEO stratejiniz için en iyi anahtar kelimeler alaka düzeyini, otoriteyi ve hacmi dikkate alacaktır. Aşağıdakilere dayalı olarak makul bir şekilde rekabet edebileceğiniz. Çok aranan anahtar kelimeler bulmak istiyorsunuz:
 
 1. Karşı karşıya olduğunuz rekabet düzeyi.
 2. Şu anda sıralamada olan kaliteyi aşan içerik üretme beceriniz.

Sonuç

Artık işletmeniz için doğru konulara odaklanmanıza yardımcı olacak. size kısa ve uzun vadeli kazançlar sağlayacak bir anahtar kelime listeniz var.
 
Bu anahtar kelimeleri birkaç ayda bir yeniden değerlendirdiğinizden emin olun. Üç ayda bir iyi bir ölçüttür, ancak bazı işletmeler bunu bundan daha sık yapmayı sever.
 
SERP’lerde daha da fazla yetki kazandıkça, mevcut varlığınızı sürdürmek ve ardından yeni alanlarda büyümek için. çalışırken listelerinize daha fazla anahtar kelime ekleyebileceğinizi göreceksiniz.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu