Önemli Günler Takvimi

Kasım Ayı Önemli Günler Takvimi

Sonbahar aylarından ikincisi olan Kasım ayı insanlar için önemli olan günleri içerisinde barındırır. Söyleşiler, etkinlikler ve kutlamalarla anılan bu günlerin insanlar tarafından unutulmaması sağlanır. Bu nedenle insanların önceden bilgi sahibi olması için Kasım ayı önemli günlerini bir araya getirdik.

Kasım Ayındaki Önemli Gün Ve Haftalar

Miladi Takvim’deki 11.ay olan Kasım ayı toplamda 30 gün çeken bir aydır. Bu 30 gün içerisinde insanlar için önem taşıyan günleri barındırır.

Kasım ayında bulunan önemli gün ve haftalar şunlardan oluşur;

  • Yeni Türk Harflerinin Kabulü Günü
  • Organ Bağışı ve Nakli Haftası
  • Dünya Diyabet Günü
  • Öğretmenler Günü

Bu özel günlerde kuruluşlar ve okullarda günün önemini anlatan törenler düzenlenir. Ayrıca insanlara ulaşılarak bu günle ilgili bilgiler verilmesi sağlanır.

1 Kasım

Kasım’ın ilk günü Yeni Türk Harflerinin Kabulü Günü’dür. Bu günde Türk harflerinin önemi ve yapılan devrim hakkında konuşmalar yapılır.

3-9 Kasım

3-9 Kasım ülkemizde Organ Bağışı ve Nakli Haftası olarak kutlanır. Bu 1 haftalık süre boyunca organ bağışlamanın önemi ve insanlara kazandırdıkları üzerine etkinlikler yapılır. Böylelikle organ bağışı oranının artmasını sağlamak hedeflenir.

14 Kasım

Kasım ayının 14.günü Dünya Diyabet Günü olarak kabul edilmiştir. Günümüzde yaygın görülen hastalıklar arasında bulunan diyabet hakkında insanların bilgi sahibi olması sağlanmaya çalışılır. Ayrıca diyabet rahatsızlığına yakalanmamak için yapılması gerekenlere değinilir.

24 Kasım

Kasım ayında bulunan en önemli günlerden birisi Öğretmeler Günü’dür. 24 Kasım tarihinde kutlanan bu günde öğrenciler öğretmenlerine hediye alarak onlara verdikleri değeri gösterirler. Ayrıca öğretmen olmanın önemi ve ilk öğretmen Atatürk hakkında çeşitli etkinlikler düzenlenir.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu