SEO

En Çok Kullanılan Backlink Programları

Kolaylaştırılmış ve iyi organize edilmiş bir geri bağlantı süreciyle. Web sitenizi işaret eden binlerce geri bağlantı elde edebilirsiniz.
 
Her zaman olduğu gibi, yardımcı olacak araçlar var ancak seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınıza. En uygun bağlantı kurma hizmetlerini okumak isteyebilirsiniz.
 
Başlangıç ​​aşamasındaysanız ve entegrasyon gerektiren herhangi bir işleminiz yoksa. Hepsi bir arada bir araç çözüm olabilir.
 
Ancak mevcut süreçleri düzenlemek veya tamamlamak isteyenler için. Belirli bir bağlantı kurma alanına yönelik bir araç daha fazla esneklik sağlayacaktır.
 
İşte burada, türe göre en iyi bağlantı kurma araçlarının nihai listesine sahibiz.

En Çok Kullanılan Backlink Programlarının Listesi

Ahrefs

Ahrefs, SEO'yu ve içeriği zaten ciddiye alan işletmelerin olmazsa olmazıdır. Ancak geri bağlantı özellikleri de aynı derecede değerlidir. Blog gönderileri için SEO planlamasını optimize etmek için 'bağlantıya göre en iyi' raporları. Bir bağlantı kesişme aracı ve bozuk bağlantı kaynağı sunarlar.

Ahrefs, SEO’yu ve içeriği zaten ciddiye alan işletmelerin olmazsa olmazıdır. Ancak geri bağlantı özellikleri de aynı derecede değerlidir.
 
Blog gönderileri için SEO planlamasını optimize etmek için ‘bağlantıya göre en iyi’ raporları. Bir bağlantı kesişme aracı ve bozuk bağlantı kaynağı sunarlar.
 
Ahrefs her bir anahtar kelime için en iyi sayfalara bakacak ve rakiplere bağlantı veren ancak size bağlantı vermeyen tüm web siteleri hakkında bir rapor çalıştıracaktır. Buradan, sosyal yardım için bir süreç oluşturulabilir.
 
Anahtar kelime analizini de içeren bir çözüm arıyorsanız Ahrefs. Her türlü SEO için tonlarca özellik ve bağlantı kurma çabalarına yardımcı olacak birden fazla araçla daha yüksek fiyat etiketini haklı çıkarıyor.
 
Yüksek bir fiyat etiketine sahip olmasına rağmen, aylık 99 $ başlangıç ​​fiyatına fazlasıyla değer. Ve ayak parmaklarını suya daldırmak isteyenler için, önce ücretsiz olarak geri bağlantı denetleyicisini deneyebilirler.

Semrush

Semrush, mevcut en iyi bağlantı oluşturma araçlarından biridir ve Ahrefs'in ana rakibidir. Ancak geri bağlantı söz konusu olduğunda, Ahrefs'in sahip olduğu derinlemesine bağlantı veritabanına sahip değildir.

Semrush, mevcut en iyi bağlantı oluşturma araçlarından biridir ve Ahrefs’in ana rakibidir. Ancak geri bağlantı söz konusu olduğunda, Ahrefs’in sahip olduğu derinlemesine bağlantı veritabanına sahip değildir.

Olduğu söyleniyor, hala bir geri bağlantı denetleyicisi, rakip raporu ve en iyi sayfa analizi sunuyor. Ancak en havalı özellik, otomatik erişimleridir. Bir e-posta istemcisi bağlayın ve SEMRush gerisini halleder: sosyal yardım, takip ve yanıt takibi. Bu, çantalarca zaman kazandırabilir, bu yüzden kesinlikle buna değer.

Ayrıca Ahrefs’in aksine bir web sitesi sağlığı özelliğine sahiptir. Geri bağlantılar için çok alakalı değildir, ancak önemli bir sorun olup olmadığını kontrol etmek yararlıdır.

Ayda 119 dolardan başlayan başka bir ağır fiyat etiketi, ancak genel bir SEO aracı olarak kesinlikle buna değer.

Spyfu

Bağlı kuruluşlardan oluşan bir ağ oluşturmaya başlarsanız bağlı kuruluş pazarlama yazılımı. Size uzun vadede yardımcı olabilir, ancak yeni başlıyorsanız. İçeriğinizi tanıtacak blog yazarları bulmanın başka yolları da vardır.

Bağlı kuruluşlardan oluşan bir ağ oluşturmaya başlarsanız bağlı kuruluş pazarlama yazılımı. Size uzun vadede yardımcı olabilir, ancak yeni başlıyorsanız. İçeriğinizi tanıtacak blog yazarları bulmanın başka yolları da vardır.
Bağlantı satın almanın kötü bir itibarı vardır. Çok küçük bir ücret karşılığında yüzlerce geri bağlantı sözü verecek ve en kötü ihtimalle başınızı belaya sokacak. Ve en iyi ihtimalle asla dizine eklenmeyecek düşük kaliteli PBN bağlantıları sağlayacaktır.
 
Ancak, ulaşmak istediğiniz gerçek, tutarlı değer sunan bir blog yazarı varsa ve biraz ödemeye hazırsanız. Spyfu mükemmel bir bağlantı kurma yazılımı olabilir.
 
“Ortak bağlantılara sahiptir” özelliği, nişinizde aktif olarak para kazanılan blog gönderilerini bulur. Bu blog sahiplerine URL’lerinizi eklemeleri için ödeme yapmayı teklif ederek. Çok sayıda alakalı bağlantıyı hızlı bir şekilde alma şansı yüksektir.

Buzzsumo

Buzzsumo en çok sosyal paylaşımlar hakkında bilgi almak için kullanışlı olsa da etkili bir backlink yazılımı olarak da kullanılabilir.

Buzzsumo en çok sosyal paylaşımlar hakkında bilgi almak için kullanışlı olsa da etkili bir backlink yazılımı olarak da kullanılabilir.
 
Erişiminizi geliştirmek istiyorsanız, yakın zamanda rakiplerin içeriğini paylaşan tüm etkileyicileri listeleyen özelliği paha biçilmezdir. Bu size, ulaşacağınız ve onlardan içeriğinize bağlantı vermelerini isteyeceğiniz hazır bir kişi listesi verecektir.

Citation Lab

Citation Lab, eski usul bir bağlantı geliştirme aracıdır. Ancak, tüm üslerinizi başka bir yerde ele aldıysanız, bu iyi bir yedek olabilir.

Citation Lab, eski usul bir bağlantı geliştirme aracıdır. Ancak, tüm üslerinizi başka bir yerde ele aldıysanız, bu iyi bir yedek olabilir.
 
Bozuk bağlantı bulucu ve arama aracı, geri bağlantı sürecine yeni başlayanlar için gerçekten yardımcı olabilir. Ve bunu yalnızca 5 ABD Doları karşılığında test edebilirsiniz. Uluslararası bağlantılar arıyorsanız, ülkeye özgü bazı yetkiler de sunar.

LinkclumpGelişmiş Google sorguları genellikle göz ardı edilir, ancak yeni hedefler bulmak için en iyi bağlantı oluşturma araçlarından biri olabilir.

Gelişmiş Google sorguları genellikle göz ardı edilir, ancak yeni hedefler bulmak için en iyi bağlantı oluşturma araçlarından biri olabilir.

Haro

HARO, ücretsiz bağlantı oluşturma araçları için hemen hemen her gönderide bir numaralı tavsiyedir. HARO, günlük e-postalar aracılığıyla gazetecileri sektör uzmanlarıyla buluşturuyor. Bir muhabire değerli bilgiler sağlayın ve web sitenize bir geri bağlantı alın.

Haro, ücretsiz bağlantı oluşturma araçları için hemen hemen her gönderide bir numaralı tavsiyedir.

Haro, günlük e-postalar aracılığıyla gazetecileri sektör uzmanlarıyla buluşturuyor. Bir muhabire değerli bilgiler sağlayın ve web sitenize bir geri bağlantı alın.

Justreachout

JustReachOut, satış konuşması yapacak gazetecilerin ve muhabirlerin bir listesini sağlayan süper. Kullanışlı bir dijital halkla ilişkiler aracıdır.

JustReachOut, satış konuşması yapacak gazetecilerin ve muhabirlerin bir listesini sağlayan süper. Kullanışlı bir dijital halkla ilişkiler aracıdır.
 
Sosyal yardım doğrudan platformdan yönetilir. Bu nedenle yığınınız zaten başka bağlantı oluşturma süreçleri içeriyorsa bu yararlı bir eklemedir.

Hunter

Hunter oldukça havalı bir e-posta bulma aracıdır. Herhangi bir blog yazısı URL'sini girin ve yazarın e-posta adresini bularak saatlerce arama yapmaktan tasarruf edin.

Hunter oldukça havalı bir e-posta bulma aracıdır. Herhangi bir blog yazısı URL’sini girin ve yazarın e-posta adresini bularak saatlerce arama yapmaktan tasarruf edin.
 
En büyük dezavantajı, her zaman süper doğru olmamasıdır. Ama yine de başlamak için gerçekten iyi bir yer olabilir.

Woodpecker

E-posta erişim araçları en çok adres mektup birleştirme ve otomasyon için kullanışlıdır. Bu, bağlantı kurma için çok faydalıdır.

E-posta erişim araçları en çok adres mektup birleştirme ve otomasyon için kullanışlıdır. Bu, bağlantı kurma için çok faydalıdır.

Bağlantı oluşturma işleminizde e-posta otomasyonu yoksa ancak. Başka alanlarda da yer alıyorsanız, kullanılacak araç budur.

Sıkça Sorulan Sorular

Bağlantı Kurma Nedir?

Bağlantı kurma, SEO alanında, web sitenize diğer alanlardan işaret eden köprüler almayı içeren bir uygulamadır. Bu tür köprülere 'geri bağlantılar' diyoruz. Bağlantı kurmanın amacı, site dışı SEO ve web sitesi otoritenizi geliştirmektir. Bu da, daha fazla organik arama trafiği çekebilmeniz için arama motoru sonuç sayfalarındaki görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur.

Bağlantı Kurma Neden Önemlidir?

Etki alanınıza işaret eden daha yüksek kaliteli, nişle alakalı web siteleri, hedef anahtar kelimeniz için Google gibi arama motorlarında sıralama şansınız o kadar yüksek olduğundan, bağlantı oluşturma önemlidir.

Bağlantı Kurma Hâlâ SEO ile Alakalı mı?

Evet, bağlantı oluşturma, 2022'de SEO için hala son derece önemlidir. Geri bağlantılar ve yönlendiren alanlar, organik sıralama konumuyla güçlü bir şekilde ilişkili olmaya devam ediyor ve istatistikler , en üst sıralarda yer alan web sayfalarının tipik olarak sayfanın aşağısındaki sayfalardan 3,8 kat daha fazla geri bağlantıya sahip olduğunu gösteriyor.

Kırık Bağlantı Kurma Nedir?

Bozuk bağlantı oluşturma,bozuk sayfalara işaret eden bağlantılara sahip web sitesi sayfalarını bulmayı ve ardından site sahiplerine ulaşarak bu bozuk bağlantıları kendi başınıza benzer sayfalara giden bağlantılarla değiştirmelerini istemeyi içeren bir bağlantı oluşturma stratejisidir.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu