SEO

En Çok Kullanılan Backlink Programları

Backlink, bir internet sitesinin başka bir siteye vermiş olduğu, bağlantı içeren metin ya da görsellerdir. Web sitelerinin otoritesini yükseltecek etkili bir teknik olan backlink, aynı zamanda bir site dışı SEO çalışmasıdır. Markaların arama motorunda iyi bir konuma gelmesi için site içi SEO çalışmalarıyla birlikte mutlaka backlink de yapılmalıdır. Bu tekniği geliştirmek için kullanılan backlink programları olduğu gibi herhangi bir program olmadan da yapılabilir.

Backlink Programları Nedir?

Backlink programları, bir siteden diğerine bağlantı verebilmenize imkan tanıyan yazılımlardır. Başka siteler üzerinde kendi markanızı göstermek, dijital reklam oluşturup dikkat çekmek için backlinkler kullanılır. Site dışı SEO’nun önemli bir bölümü backlinklerden oluşur.

Yüksek trafik elde etmek için backlink (geri bağlantı) oluşumu sitelere entegre edilir. Bu, bazı yazılımlar yardımıyla da gerçekleşebilir. Hızlı bir şekilde indeks alabilmek ve Google arama sonuçlarında karşılığını elde etmek adına bazı backlink programları tercih edilir. Bu yazılımlar en hızlı şekilde geri dönüşüm linki oluşturmak üzere kodlanmıştır.

GSA Search Engine Ranker

GSA Search Engine Ranker.

GSA Search Engine Ranker, web sitelerinin arama motorunda üst sıraya yerleşebilmesi için kullanılan bir programdır. Pek çok işlevi mevcut olsa da en önemli görevi, backlink oluşturmaktır. Otomatik bir SEO yazılımı olan GSA Search Engine Ranker, web sitenizi optimize etmede işinizi oldukça kolaylaştırır. Backlink programları arasında en çok tercih edilen yazılımlardan biridir.

SEO Jet

SEO Jet.

Google sıralamalarını arttırmak üzere kodlanan SEO Jet, backlink oluşturma sürecini hızlandırmak konusunda başarılı bir performans gösterir. Oluşan dış bağlantının kalitesini belirleyip backlink profilini analiz eder. Bununla beraber SEO Jet kullandığınız takdirde sizlere öneriler de sunar. Dış bağlantı profilinizin nasıl olması gerektiği konusunda sizlere yardımcı olur. Hangi backlinklerin ne amaçla kullanıldığını, ne işe yaradığını, nerelerde fayda edeceğini tespit eder.

Comment Backlink

Comment Backlink, amacı diğer dış bağlantı yazılımlarına göre daha farklı olan bir programdır. Bu yazılım sayesinde bir web sitesi üzerinden yapılan yoruma, dış bağlantı yerleştirebilirsiniz. Bu durum web sitenin trafik alabilmesine olanak tanırken sitenin ön plana çıkmasına yardımcı olur. Ancak bu yazılım son derece dikkatli kullanılmalıdır.

Yorum yapan kişinin kendi web sitesine ya da başka birinin web sitesine bağlantı açması Google tarafından “spam” olarak kabul edilebilir. Spam, arama motorlarının kısa sürede tespit ettiği bir durumdur ve ceza uygulanır.

Money Robot Submitter

Money Robot Submitter.

Tüm backlink programları gibi Money Robot Submitter de sitenin arama motorunda üst sıralara yerleşmesi için kullanılmaktadır. Anahtar kelime araştırma, YouTube izleme, sosyal medya platformlarında paylaşım, web sitesi ziyaretçisi gönderme gibi yetenekleri olan Submiter; backlink oluşturma amacıyla da sıklıkla tercih edilir. Basit bir arayüze sahip olan bu programı sizler de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

RankerX

RankerX.

Captcha çözme desteği ve proxy desteğinin yanı sıra yüksek kaliteye sahip backlink oluşturmak için de tercih edilen RankerX, backlink programları arasında en çok kullanılanlardan biridir. Backlink türleri arasında seçim yapabilmenize de imkân tanıyan program, esnek bir arayüze sahiptir.

Bu arayüz üzerinden dış bağlantı programları için farklı ayarlar yapabilirsiniz. Aynı zamanda hangi dış bağlantının ne işe yaradığını da buradan takip etmeniz mümkündür. Bununla birlikte SEO stratejisi belirleyebilir, web sitenizin Google’daki durumunu analiz edebilirsiniz.

Socialadr

Socialadr.

SocialAdr, bulut sistemini kullanan bir yazılımdır. Bulut sistemi pek çok işi kolaylaştırdığı gibi backlink oluşturmak için de pratik bir destek sunar. Ayrıca sosyal medya paylaşımları yapmak için de kullanılır.

SocialAdr, otomatik olarak dış bağlantılar oluşturur ve web sitenizi sosyal medya platformları üzerinden paylaşır. On binlerce farklı profilin sosyal medya üzerinden markanızla tanışması böylelikle mümkün hale gelir. Daha fazla trafik çekebilir, görünürlüğünüzü artırabilir ve marka bilinirliğinizi yükseltirsiniz.

Backlink Programları Faydaları Nelerdir?

Backlink programları, web site sahiplerinin site dışı SEO işlerini oldukça kolaylaştırır. Ancak bazı noktalarda bu programlar kimi siteler için risk oluşturabilmektedir. Siteler üzerinden değerlendirme yapıp geri bağlantı paylaşmak için deneyimli bir SEO uzmanıyla çalışmak son derece önemlidir. Bu alanda profesyonel hizmetler veren firmamızdan destek alabilirsiniz.

Uzman SEO bilgimizin yanı sıra backlink programları konusundaki deneyimimizle sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Bu hizmet kapsamında elde edeceğiniz avantajlar aşağıdaki gibidir:

  • Hızlı bir geri dönüşüm ve organik trafik kazanabilirsiniz.
  • Farklı siteler üzerinden bağlantı entegre edebilirsiniz.
  • Düşük maliyetlerle sitenizin reklamını yapmanız mümkündür.
  • Arama motorlarında üst sıraya yerleşmeniz daha kolaydır.

Backlink programları tüm bu imkânlarıyla sizi ve sitenizi Google’da ön plana çıkaracaktır. Bunun için ekibimizden destek alıp, ilgili yazılımlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Levent Demirbaş Backlink Hizmetimiz

Backlink, sitenizin ön plana çıkmasında yardımcı olacak yegane unsurdur. Doğru ve yerinde dış bağlantı kullanımıyla sitenizi Google’da ön plana çıkarabilir, ilk sıralaya yerleştirebilirsiniz. Bunun içinse profesyonel ellerden bir backlink hizmeti almanız gerekecektir. Bizler, alanında uzman ekibimizle sizlere siteniz için backlink hizmeti sunmaya hazırız. Levent Demirbaş olarak müşteri dostu bir tutum izliyorum ve memnuniyetini her zaman en üst kıstas olarak kabul ediyorum.

En kısa zamanda en yüksek ziyaretçi sayısına ulaşmak adına sitenizi kaliteli şekilde optimize ediyor, çeşitli backlinkler oluşturuyorum. Geniş site portföyümüz sayesinde hangi dış bağlantının nerede kullanılacağını anlıyor, sitenize aylık gelen ziyaretçi sayısını katlıyoruz.

Levent Demirbaş, SEO uzmanı hem site içi hem site dışı çalışmaları, profesyonel bir şekilde yürütmekteyim. Aynı zamanda bütçenizi zorlamadan kaliteli bir hizmet alabilmeniz de mümkündür. Sizler de Levent Demirbaş backlink hizmeti almak ve detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, benimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bağlantı Kurma Nedir?

Bağlantı kurma, SEO alanında, web sitenize diğer alanlardan işaret eden köprüler almayı içeren bir uygulamadır. Bu tür köprülere 'geri bağlantılar' diyoruz. Bağlantı kurmanın amacı, site dışı SEO ve web sitesi otoritenizi geliştirmektir. Bu da, daha fazla organik arama trafiği çekebilmeniz için arama motoru sonuç sayfalarındaki görünürlüğünüzü artırmanıza yardımcı olur.

Bağlantı Kurma Neden Önemlidir?

Etki alanınıza işaret eden daha yüksek kaliteli, nişle alakalı web siteleri, hedef anahtar kelimeniz için Google gibi arama motorlarında sıralama şansınız o kadar yüksek olduğundan, bağlantı oluşturma önemlidir.

Bağlantı Kurma Hâlâ SEO ile Alakalı mı?

Evet, bağlantı oluşturma, 2022'de SEO için hala son derece önemlidir. Geri bağlantılar ve yönlendiren alanlar, organik sıralama konumuyla güçlü bir şekilde ilişkili olmaya devam ediyor ve istatistikler , en üst sıralarda yer alan web sayfalarının tipik olarak sayfanın aşağısındaki sayfalardan 3,8 kat daha fazla geri bağlantıya sahip olduğunu gösteriyor.

Kırık Bağlantı Kurma Nedir?

Bozuk bağlantı oluşturma,bozuk sayfalara işaret eden bağlantılara sahip web sitesi sayfalarını bulmayı ve ardından site sahiplerine ulaşarak bu bozuk bağlantıları kendi başınıza benzer sayfalara giden bağlantılarla değiştirmelerini istemeyi içeren bir bağlantı oluşturma stratejisidir.

Levent Demirbaş

1999 Samsun Doğumluyum. Doğduğum şehirde yaşamıma devam ediyorum. Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Web Tasarım eğitimimi tamamladım. Üniversitede Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında aldığım eğitimime ek olarak Dijital Pazarlama ve SEO alanında aldığım eğitimler sonucunda LD&Web Grafik Ajansını Kurdum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu